Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha így futok minden este...

Ha így futok minden este akkor jobb lesz az állóképességem?

Figyelt kérdés

1300 méter minden nap 6 percen belül teljesíteni! Pontosabban minden nap meg próbálok gyorsabb lenni az előző naphoz képest! A futás után torna (nyújtás, ugrálás(parkour alapok)stb) És utána hazáig kb 1,5 - 2 km lassú futás!

A célom az lenne hogy amikor parkourozok ne fáradjak ki olyan gyorsan! És simán le birjak futni 1 km elég gyors tempóban!


2010. szept. 5. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem futhatnál hosszabb távokat is.Mert ez az 1300 m nem valami sok.Hosszabb távot egy közép tempóban.
2010. szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
annyit futok gyorsan utána lassan a dupláját!
2010. szept. 6. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg ne haragudj meg de a 6 perces 1300 az nem annyira sprint tempó.
2010. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván neked a 6 perces 1300 méter gyorsnak számít, bár nem tudom mennyire.


Viszont az nagyon rossz megoldás, hogy először futsz egy neked gyorsat, majd utána lassan 1,5-2 km-t. Ha már gyorsat beleteszel a futásba, akkor az elején is legyen 1,5-2 km bemelegítés, utána torna, és utána a gyors futás, majd levezető futás és ismét torna. Viszont én azt mondom így eleve nem jó. Ugyanis jobban tennéd ha bizonyos alkalmakkor csak lassan hosszút futnál(8-10 km mondjuk), máskor meg ahogy mondtam, csak a gyors rész ne 1*1300 m legyen, hanem mondjuk 3-4-szer 400, de később lehet 2*1000 is például, köztük 3-4 perc pihenővel.

2010. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
héhéhéé! Azt nem mondtam egy szóval sem hogy sprint! Csak a kocogásnál gyorsabb tempó! de nem villámgyors! ...
2010. szept. 6. 20:11
 6/8 A kérdező kommentje:
én? 8-10 km? suliból hazáig futok 3km-t lassan! Azt alig birom! a rekodrom nagy csodával 5km! Itt mindenki azzal dicsekszik hogy hát ő lefut minden nap 12km-t? Hát azt a fene se tudna! Vagyis olyan sok ember biztos nem!!!
2010. szept. 6. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is kell lefutnod 10-12 km-t.Én lassan 1 éve futok de valahogy az 5 km-nél több nem megy.Hiába szeretném.De ez is nehezen jött össze.De majd lesz több is.Mindig próbálok egy kicsit többet futni.
2010. szept. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
na végre egy normális! Kössz!
2010. szept. 7. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!