Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit sportolhatnék, hogy jobb...

Mit sportolhatnék, hogy jobb legyen az állóképességem?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és gyengének, bénának érzem magam fizikai értelemben. Olyanra gondoltam, ami nem vesz igénybe sok időt, mert időből sajnos kevés van a tanulás miatt. A sport által szeretném a feszültséget is levezetni, ami felgyülemlik bennem.
2010. nov. 14. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
futás
2010. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam már, de hihetetlen, de csak annyiból áll egy napom hogy délelőtt iskolában vagyok aztán mire hazaérek csak annyi időm van hogy megtanuljam a leckét és már be is sötétedett. Így hogy fussak bárhova is? Mert gondolom ha csak hétvégén futok, akkor az nem vezet eredményre.
2010. nov. 14. 18:06
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Minden nap 3-szor különböző időpontokban csinálsz 50 fekvőtámaszt.
2010. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kézilabda ;) én is azt csinálom és az összes fizikai feszültségedet vagy midet kiadhatod ;)

13/L

2010. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Futás.

-Cseréld fel a futás és a tanulás sorrendjét.


Hazamész.

Fújsz egyet.

Átöltözöl futáshoz.

Lemész, futsz.

Hazamész.

Nekivetkőzöl, - kiteríted a vizes cuccot, szárazat veszel magadra, vagy azt se...

Eszel, - e közben lenyugszik részben a szervezeted, a vérnyomásod, légzésed normalizálódik.

Letisztálkodsz.

-Ekkorra teljesen visszaáll a szervezeted alaphelyzetre.

Majd neki tudsz kezdeni tanulni.


Miért nem mindegy a sorrend?


Futás előtt kettő, - de inkább három - órával enni egészségtelen.

Felkavarodik a kaja, hányhatsz, rosszul lehetsz...

Tanulás közben Rád sötétedhet úgy, hogy az nem fog különösebb zavart okozni.

Még egy fontos dolog:

Nagy szolgálatot tehet Neked a futás a tekintetben is, hogy "leadod a fölös gőzt", - relaxálódsz általa valamelyest, ill. rá tudsz közben hangolódni psychikailag a későbbi feladataidra, miközben pihen az agyad.

2010. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sztem a röplabda nagyon jó:)
2010. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!