Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás majd kockahas? Beszéljü...

Fogyás majd kockahas? Beszéljük meg!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vitatopicként szántam ezt a kis kérdést, melyben "hozzáértők" javaslatait várom abban, hogy ők hogyan fogytak le, ha volt egy kis túlsúlyuk, és hogyan sikerült végül a sörhasat valamiféle geometriai alakzattá ... aha, kockává változtatni!

Gondban vagyok, mert elhatároztam, hogy én márpedig ha éveket is kell küzdenem, de erős hasfalat, és izmos karokat szeretnék. 16 éves vagyok.

Voltak hozzászólások, melyek arra buzdították az embereket, hogy a futás + kiegyensúlyozott étkezés, és a "néha azért pihenjünk is" elég ahhoz, hogy veszítsek a felhalmozódott zsírból.

És vannak az edzőtermesek is, akik a súlyemelés hatására lettek olyanok, amilyenek.

A kérdésem konkrét, és szeretnék végre konkrét választ kapni.

16 éves vagyok (már írtam, igen), de annyiféle edzésterv van, és oly kevés visszajelzés, hogy az borzasztó. Hiába töltök le 6hetes futóedzéstervet + 4 hetes fekvő+hátizom edzéstervet, ütköznek az időpontok, plusz így együtt ezek gyilkosak tudnak lenni.

Nekem egy olyan leírás kellene, mely az adott napra szabná azt, hogy egy hozzám hasonló embernek mikor mennyit kéne futnia, hogy mégis bírja, de azért ne 200 méterrel bökje ki a szemét. Ha karizmokat szeretnék, akkor mikor milyen gyakorlatot kellene végeznem, mennyiből, mi az ajánlott étkezés, stb. Itt nem konkrétan "egyél meg 10dkg fasírtot, majd juhtúrót"-ra gondolok, hanem pl. "futáskor ajánlott banán, alma, narancs, káposzta, szőlőcukor" vagy valami.

Nagyon szépen köszönöm!

16/F


2010. szept. 4. 00:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el most. Többet közt amiket most írtál azis benne van. Zsírból sosem lesz izom. Felejtsd el. Edzésterv is van benne, meg kajára is tippek. Olvasd el na. jóéjt
2010. szept. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el csak az első két sort, a válaszokat sem, így csak az első két sorra válaszolok.

Tehát 3 évvel ezelőtt egy hájas disznó voltam.

[link]

(a kép 2004 de ne zavarjon ennél csak rosszabb lett 2007-re)

Eldöntöttem, hogy márpedig én azért is lefogyok. Semmi tapasztalatom nem volt a testépítésről sok tévhitben élten.

Az elején nem is diétáztam csak szimplán kevesebbet ettem és futni jártam csak. Itt rontottam el már itt kellett volna elkezdeni kondizni de ugye utólag okos az ember. Le is fogytam egy nyár alatt 92kg-ról 70-re. Ekkor voltam soványan kövér mert a legtöbb kb fele fele arányban fogytam zsírból és izomból is. Ráébredtem, ha nem használom a felsőtestem és nem táplálkozok rendesen akkor a felsőtestem egy nagy 0 lesz. Így hát elkezdtem az addig undorítónak tartott husikát enni tojással. A nyárra 64kg lettem viszonylag lapos hassal. Ekkor elkezdtem tömegeleni de ugye mindent össze vissza ettem, szépen fejlődtem de jól el is zsírosodtam. 72kg voltam ekkor. A következő nyáron eldöntöttem, hogy márpediglen nekem kocka hasam lesz. Le is szálkásítottam magam 62kg-ra, ekkor már szépen látszódott a hasam, persze megfelelő diétával, sok futással és mégtöbb kondival. Most ebben a pillanatban ismét 72kg vagyok, így egy évre rá de most jól sikerült a tömegelésem amit egyenlőre folytatok is tovább.

[link]

Ez egy keddi kép.


Tehát diéta, kondi és valamilyen kardió.

2010. szept. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
az edzés tervek személyre szabottak.hiába ír itt bárki bármit,ha más a testfelépitése.keress olyan edzőt,akinek van szakmai múltja.ha gondolod az edzőm tud segiteni edzéstervben súlyemelő világbajnok volt.
2010. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Róbert1355 válasza:

en is 16 evesen kedzdtem el a dolgot es sikerult kockahasat varatzsolnom magamnak valamint 55 kg-t ledobnom 10 honap alatt,mindenféle csodaszerek nelkul.ha komolyan gondolod a dolgot ak vedd fel velem a kapcsolatot.

a skypecímem: gangsta13553

ha esetleg masok is szeretnek elhatarozni magukat csak nemtudjak hogy hogyan kezdjenek neki,nyugottan forduljanak hozzam.Adok pár hasznos tanacsot,tudom mien nehéz ebbe belevagni nekem nem segitett senki sajat tapasztalataim alapjan,adok tanacsot.

:-)

2012. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Róbert1355 válasza:
Nem vagy semmi saten ;) GRAT :)
2012. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!