Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás majd kockahas? Beszéljü...

Fogyás majd kockahas? Beszéljük meg!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vitatopicként szántam ezt a kis kérdést, melyben "hozzáértők" javaslatait várom abban, hogy ők hogyan fogytak le, ha volt egy kis túlsúlyuk, és hogyan sikerült végül a sörhasat valamiféle geometriai alakzattá ... aha, kockává változtatni!

Gondban vagyok, mert elhatároztam, hogy én márpedig ha éveket is kell küzdenem, de erős hasfalat, és izmos karokat szeretnék. 16 éves vagyok.

Voltak hozzászólások, melyek arra buzdították az embereket, hogy a futás + kiegyensúlyozott étkezés, és a "néha azért pihenjünk is" elég ahhoz, hogy veszítsek a felhalmozódott zsírból.

És vannak az edzőtermesek is, akik a súlyemelés hatására lettek olyanok, amilyenek.

A kérdésem konkrét, és szeretnék végre konkrét választ kapni.

16 éves vagyok (már írtam, igen), de annyiféle edzésterv van, és oly kevés visszajelzés, hogy az borzasztó. Hiába töltök le 6hetes futóedzéstervet + 4 hetes fekvő+hátizom edzéstervet, ütköznek az időpontok, plusz így együtt ezek gyilkosak tudnak lenni.

Nekem egy olyan leírás kellene, mely az adott napra szabná azt, hogy egy hozzám hasonló embernek mikor mennyit kéne futnia, hogy mégis bírja, de azért ne 200 méterrel bökje ki a szemét. Ha karizmokat szeretnék, akkor mikor milyen gyakorlatot kellene végeznem, mennyiből, mi az ajánlott étkezés, stb. Itt nem konkrétan "egyél meg 10dkg fasírtot, majd juhtúrót"-ra gondolok, hanem pl. "futáskor ajánlott banán, alma, narancs, káposzta, szőlőcukor" vagy valami.

Nagyon szépen köszönöm!

16/F


2010. szept. 4. 00:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Keress meg 1 konditeremben egy személyi edzőt, ő majd mindent elmond.
2010. szept. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már megkerestem, de ha nem haragszol meg, nevetségesen egyszerű feladatokat adott.
2010. szept. 4. 00:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Kezdő vagy, mégis mit vártál? :)
2010. szept. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, de a gyakorlatokat olyan gyorsan megcsináltam, és a 30 perces futópad utáni futáson kívül 1x sem izzadtam meg :)
2010. szept. 4. 01:21
 5/15 A kérdező kommentje:

Tehát:

Én úgy tudom (én tudom csak így, nem biztos hogy így van), hogy az izmokat akkor tudom leginkább növelni, ha megdolgoztatom rendesen, majd pihentetem. Ha érzem, hogy az izmaim nem feszülnek, a feladatokat gyengének érzem, akkor szerintem az nem válik előnyömre. De nem ez a lényeg.

Itthoni gyakorlatokkal kezdeném el (fekvőtámasz, felülés), majd mennék kardiozni (futás, gyorsséta), bicózni, és ezeket csinálnám.

Kezdésnek ez elég lenne, vagy előbb lássak neki a karizmok növeléséhez a konditeremben? Vagy hogy csináljam egyszerre a 2-t?

2010. szept. 4. 01:23
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak karizmod van? Vagy miért nem akarsz másra edzeni? Olyan leszel hogy húú.. nulla mellel meg, keskeny vállal, meg asztal formájú háttal. Szép leszel...:D
2010. szept. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem érted. :)

Én mindenre szeretnék edzeni! Karizmozni, hasizmozni, hátizmozni. Jelenleg a kar/hasizmom nos ... szóval nem hinném, hogy ha egy 150 kilós állattal állnék szemben, és megmutatnám, félve rohanna el :).

Nem akarok testépítő lenni, szálkás szeretnék lenni, szeretnék karizmokat és hasizmot, valamint megfelelő kondíció, és ezért képes lennék bármit kipróbálni. Követném az edzésterveket is, a fehérjedús étkezést is, de jelenleg nekem ez a téma ismeretlen, és nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Mert akár most is elkezdhetek fekvőtámaszozni, de nem hinném, hogy túlzottak jótékonyan hatna. :(

2010. szept. 4. 01:36
 8/15 A kérdező kommentje:

A mindenbe persze a bicepsztől, a tricepszen át, még a boka is beletartozik. :)

Tehát az egész testemet szeretném egy kicsit "felpumpálni", de végre nem zsírral, hanem mellizommal, hasizommal stb..

2010. szept. 4. 01:39
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

Több oldalas, lenn tovább gomb.. Jó olvasgatást :)

2010. szept. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp elolvasom, de remélem olyanok is írnak, akiknek sikerült a súlyfelesleget izommá és sima felületté varázsolnia valami jól bevált edzéstervvel. :)
2010. szept. 4. 01:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!