Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Idővel belejövök az aikidóba,...

Idővel belejövök az aikidóba, vagy hagyjam abba?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt az első edzésem, felnőtt csoportban, 16 éves vagyok. 2-en vagyunk újak, de én vagyok a legfiatalabb a többiek már mind hosszabb ideje járnak. Bukfencezni egyáltalán nem tudok, simát sem és ez nagyon elkeserített. Ha a sima bukfencet se tudom megcsinálni, akkor idővel belejövök az egészbe, vagy inkább hagyjam a fenébe? :(
2010. szept. 1. 15:59
1 2
 1/11 clint ***** válasza:
100%

belejössz, nem leszel egyből steven seagal.

Az aikido amúgy is az egyik legnehezebben elsajátítható harcművészet.

2010. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Belejössz. Naná. Én sem tudtam rögtön az elején gurulni. Majd menni fog, ha jófej a társaság, segít a mester és te is akarod csinálni - meglesz az hamar. :)

Tök hülyeség lenne abbahagyni. Ha tetszik, csináld.

(Heti három edzéssel kevesebb, mint egy év alatt megvan a 8-7. kyu, ha szorgalmas vagy.)

2010. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én 2009 tavaszán kezdtem el aikidozni, most 5. kyu-s vagyok. Nekem is eleinte voltak nehézségeim a gurulások elsajátításában, de egy idő után megéreztem és belejöttem. Eleinte én is mikor próbáltam ezt az előregurulást ,akkor inkább oldalon gurultam. Nem is szerettem annyira. De mostmár megéreztem és tök lazán megy.

Az hogy meg csak 2-en vagytok újjak, nem feltétlenül hátrány. Nálunk most csak 1 db 6. kyu-ra készülős van ( a másik nem olyan aktív csak azért mondom ). De mindig van valaki akivel gyakorolhat. Mi is néha újravesszük az alapokat, mert azok nélkül nem értenénk hogy mi miért van.

Az aikido mellesleg nem csak küzdősport, hanem az életre is megtanít valamilyen szinten.

- Minden lépésnél, gondolatnál követni kell az O-Sensei tanításait

- Test és lélek ápolásáról egyformán kell gondoskodni

- Minden ember egy családba tartozik

- KEdvesen, tisztességesen, udvariasan és barátságosan kell viselkedni az emberekkel, de óvatosnak kell lenni

- Hajékonyság az erő útja, a természet mozgása, az aikio mozgása

- Küldetés szeretni és óvni a természet minden élőlényét

- El kell kerülni az agresszívitást, mohóságot és a dicsekést

- Az aikido-s sohan em hivakodhat tudásával.

- Elsődleges cél a harc elkerülése

- Az igazi cél önmagunk legyőzése


Az aikido nem olyan könnyen elsajátítható küzdősport, ezért 8-10 év múlva éred el körülbelül azt a szintet hogy már fel tudod használni a legtöbb helyzetben. Persze egy egyénenként változik.

Küzdj, gyakorolj, ne add fel és meg lesz a jutalmad.


Mellékesen hozzáteszem hogy eleinte 2 haverommal mentünk az első edzésre. Az egyik 1,5 - 2 hónap után abbahagyta(neki más egyéb hobbijai is voltak, szóval megértem), de a másik arra hivatkozott hogy ez neki nagyon lassú. Na az ilyeneknek nem való az aikido, mint ő.


Én leírtam kicsit hosszabban a véleményemet és tapasztalataimat eddigi 17 éves fejemmel. A többi rajtad áll.

2010. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző hosszú szöveget író vagyok.

Az előttem szólónak nincs teljesen igaza, mert én kb fél év alatt leraktam a 6. kyu-t. Vagyis nem volt 7. és 8. kyu-s vizsga, a 6. úgy is magába foglalja őket. Bár a vizsgarendszer mestertől és dojo-tól függ. Abban igaza volt viszony hogy a társaság nagyon fontos és a munkához való viszony.

2010. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 clint ***** válasza:

amúgy hogy van ez?

hány kyu kell ahhoz, hogy mester légy vagy 1 dannos??

2010. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az aikidoban azthisztem 10. kyu-tól megyünk lefele 1. kyu-ig. Onnantól 1 dantól 10 danig.

6. kyu - fehér öv

5. kyu - citromsárga

4. kyu - narancssárga

3. kyu - zöld

2. kyu - kék öv + hakama

1. kyu - barna öv + hakama

1. dan - fekete öv + hakama


Bár nálunk Tamura sensei előírása él érvénybe, így csak fehér és fekete övet használunk, meg akinek jár annak hakama. ( de van aki színes övben jár ).

2010. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 clint ***** válasza:
értem és köszi
2010. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mesterem és az idősebbek mindig azt mondják, hogy 1. dantól kezded igazán megismerni, addig alapozás megy. Azaz nyugi :)

Ahogy haladsz előre, úgy találtok majd egyre apróbb és egyre nehezebben javítható hibákat. A danosoknak is érdemes olykor visszatérni a 6 kyu-s technikákhoz (de olykor bosszantó is egyben). Ez természetes, sőt, jó, mert nem bízod el magad. Fogd fel úgy, hogy a hibából tanulhatsz, és egyre jobb leszel. Úgy talán könnyebb élvezni is a dolgot :)


Személy szerint egy csomó dolgot tanultam belőle (türelem, tolerancia, önuralom) a technikák mellett is, szóval megéri a fáradtságot.


Sok sikert :)


ui.: emlékeim szerint 12 kyu-tól indul, de 6 kyu-ig gyerekfokozatok vannak (klubtól és szervezettől is függ). Az idősebb kezdők egyből 6 kyu-ra vizsgáznak, olyan fél év alatt érik el, de fölösleges sietni.

2010. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21:46-os válaszoló, megkérdezhetem hogy te hányadik kyu-s vagy? :)
2010. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, de az most kevésbé fontos, szerintem ;) Amúgy, érdemesebb talán azt nézni, hogyan dolgozik az ember, mert a tudás gyakran lehet több is, mint amit a fokozat sugallna :)


A lényeg, hogy mindenki belejön, neked is menni fog.

Ha valami nem megy, fölösleges rágnod magad. Mindenkinek megvan a maga módszere, hogyan kezelje az ilyen "béna vagyok" gondolatokat, vagy azokat a helyzeteket, amikor egy technika nagyon megy. Az idősebbek és a mester biztos el tud látni pár jó tippel (nem fognak megenni vagy kinevetni). Senkit sem láttam még, aki ne beszélt volna szívesen ez irányú tapasztalatairól :) Bár az attól függ, ki a mestered. Ismerek egy-kettőt, akitől nem kérdeznék ilyesmit :D

2010. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!