Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő mire belejövök a...

Mennyi idő mire belejövök a mozgásba?

Figyelt kérdés

Kb hetente biciklizek a környéken kb 20-30 percet,egyrészt hogy mozogjak, fitt legyek, másrészt, hogy formásítsam magam combra,popóra. Nem vagyok duci (53 Kg/168 Cm), de mégse bírom tovább,20 perc max és úgy kell felmosni :(

Mikorra változik ez meg ,hogy pl vkivel el tudjak menni 1-2 órát tekerni?


2011. jún. 26. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Heti 20 perccel soha.

Ha már elkezded,akkor kezd másnaponta 30 perccel.

És utána nézhetnél az első 5 km-em kocogó edzésnek.Az is jó állóképesség fejlesztésére.

2011. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hepe-hupás itt a talaj és nagyon nehéz hajtani
2011. jún. 26. 17:34
 3/6 anonim válasza:
Hát egy kis időbe biztos beletelik. De feszegetned kell a határaidat addig csinálni amig tényleg hulla nem vagy aztán már mindig könnyeben fog menni. Lényeg hogy kitartó és elszánt légy!
2011. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
javaslom hogy a km órád segítségével (ha van) előre határozz meg egy távot pl. 10km, és addig ne hagyd abba míg nem teljesítetted a célod! én valahogy így kezdtem és most-már ha szeretnék 70-80 km le tudnék tekerni egybe csak nagyon rossz egyedül csinálni! 15/F
2011. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem bírod hajtani, akkor válts gyengébb fokozatba (elöl kisebb, hátul nagyobb fogaskerékre, vagy ha számozva van a váltó, akkor a kisebb számok felé). Az is lehet, hogy nincs elég magasan a nyereg, vagy túl magasan van. Úgy jó, ha a pedált még épp eléred alsó állapotában a sarkaddal.


De ha tényleg egyenetlen a talaj, akkor nem csoda, ha 20 perc után kivagy, még ha lassan is mész. Ha gyakrabban csinálnád, biztosan fejlődnél.

2011. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rengeteget kerékpároztam (országúti) 27-éves koromig majd 5-évet kihagytam, idén 4-hónapja kezdtem újra kerekezni, előszőr 10km útán majd meg fúlladtam, most naponta akár 70- 80km-ert hajtok szinte meg sem érzem. Az idén volt már egy 145km-es túrám is! Ez a legjobb sport, ha van lehetőséged minden nap legalább 10-20-km tekerj le, és pár hét múlva azt veszed észre hogy egyre könnyebben megy a mozgás és egyre tőbbet birsz lehajtanni egyhúzamra.
2011. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!