Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért pont a muay thai box, a...

Miért pont a muay thai box, a brazil jiu-jitsu és a krav maga?

Figyelt kérdés
Már megfigyeltem az oldalon, hogy ha valaki fel tesz egy harcművészettel/küzdősporttal/önvédelemmel kapcsolatos kérdést akkor kapásból mindenki ezt a 3 stílust isteníti. Mert hogy a thai box így kemény, a brazil jiu-jitsu ennyire jó földharc, a krav maga ennyire hatásos. Most őszintén a többi stílus miért nem jó? Valamint, ez a 3 mitől olyan jó?
2010. aug. 19. 07:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
uhh, egész korrekt válasz, általában a muay thai-osoktól nem efféléket szoktam hallani :) tudod mi az előbb nem a thai boxot szóltuk le, sokkal inkább a thaiboxosok azon rétegét akik feltétlenül bizonygatni akarják, hogy ők verhetetlenek, stb. Örülök hogy te nem közéjük tartozol ;)
2010. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Vulcao egyetértek veled! Én magam aikidózok és savate-zok (savate=francia boksz) amúgy. Én tisztelek mindenféle harci stílust. Ugyanis hiába az MMA-ban hatásos BJJ-Muay Thai kombináció, ketrecben, tatamin szabályok között (mert vannak ám az MMA-ban szabályok, még ha nem is sok, de vannak!)lehet, hogy hatásos (bár én már láttam olyan meccset ahol a capoeira-s gyerek összeverte a thai bokszolót), de utcán nem hiszem. A capoeira-t azért említettem meg, mert tudom, hogy nem tánc, nagy tévedés hogy csak látványos ugra-bugra!! Brazíliában a Rio de Janeiro-ban lévő gettókban olyan durva utcai capoeira meccsek vannak, ahol nagyon aljasul bunyóznak. Egy ilyen capoeira harcos ha elég tapasztalt és képzett, akkor akár összeverheti a legjobb thaiföldi muay thai bajnokot is. A Wing Tsun Kung-Fu pedig nagyon agresszív verekedés, Bruce Lee is először ezt tanulta. Az aikido-t sokan lágynak tartják, pedig kemény ám, nagy tévedés hogy csak gáncsolós dobás technikák vannak. Vannak ütések és rúgások is benne. Aikido-ban nincs konkrét támadás, ott a védekezés és az ellentámadás egyszerre történik. Az ellenfél energiáját felhasználjuk a magunk hasznára, az ellenfél kárára, és ilyenkor durván eltud törni egy kéz vagy egy láb. A legnagyobb harcosok nem a ringben/ketrecben vannak.
2010. aug. 21. 09:45
 13/18 A kérdező kommentje:
Volcao egy kérdésem lenne hozzád. A capoeira-ban vannak ütéstechnikák? Ha igen, akkor milyenek?
2010. aug. 21. 10:00
 14/18 anonim ***** válasza:
ritkán használjuk, de mikor bedurvul a "game" akkor előfordul, könyök főként, tenyérpárnával fejre, egy-egy pofon, de hát azért pusztakézzel csak nem szedjük szét egymást teljesen... viszont az USA-ban indult egy kezdeményezés, miszerint kesztyűvel edzenek néhány helyen, csak a full contactra koncentrálva, és a mesterem úgy döntött, hogy követni fogja a trendet, persze nem minden edzésen, hogy ne vesszen el a harcművészet művészi része. Egyébként azt mondta, hogy Brazíliában puszta ököllel ütötték egymást. Ezen kívül tanulunk néha BJJ-t is, persze csak alapszinten, illetve lábsöprések és földrevitelek elég gyakran előfordulnak, de ezktől függetlenül a rúgások dominálnk
2010. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Na végre!

Teljesen igazad van kedves kérdező, sajnos interneten rengeteg a nagypofájú. Én nekem konkrétan a kraw magával van bajom. Úgy istenítik, mintha az izraeliek sz*rták volna a harcművészeti spanyol viaszt... Am. meg sokan az aikidóval jönnek, nem mintha ha baj lenne, csak én attól félek, hogy lassan az is kezd divatharcművészetté válni. Sajnos az Aikidó és a Brazil Jiu Jitsu miatt teljesen háttérbe szorul a JAPÁN Ju Jitsu, pedig sztem az is egy nagyon jó önvédelmi rendszer, van olyan jó mint a kraw.(Véleményem szerint jobb mint az BJJ vagy az Aikidó. Az Aiki-nél azért, mert ugyanazok a technikák, csak agresszívabbak, de persze mindenki másképpen gondolja, nem akarok senki lelkébe belegázolni.) A Wing Tsun nem ismerem, de jónak néz ki, sztem fel fogok keresni egy edzést. A Capoeirát meg már próbáltam, nagyon tetszett, mondjuk azért én meggondolnám, hogy az utcán neki álljak-e dzsingázni, de rodát nagyon bírtam.

Am. meg Ju Jitsuzom :P

2010. dec. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Hát én is szeretnék hozzászólni a témához mint thai box,BJJ és krav maga istenítő :) én jelenleg krav magázom és szerintem utcára krav maga, combat sambo ami hatásos , nem hiszem hogy capoeira edzésen megtanítanak bot, kés, baseball ütő és pisztoly elleni védekezésre.Személy szerint tetszik a capoeira és a többi is, nem szólom le mások stílusát, de ne keverjük a szezont a fazonnal. A wing tsun nagyon jó stílus, de nem európai embernek találták ki, hanem kicsi és vékony termetűeknek (ázsia). Azzal viszont teljesen egyetértek hogy nem a stílus a lényeg hanem a használója, (lásd ip man 1-2 (bruce lee mestere)). Am meg krav maga igaz hogy izraeli, de egy magyar emberke fejlesztette ki nevezetesen Imi Lichtenfeld .A krav magába szerintem az az "olyan jó" hogy kapsz egy kemény alapot, és arra azt építesz amit akarsz.Legyen szó akármilyen küzdősportról, harcművészetről,önvédelemről lesz egy saját stílusod ami neked fekszik, és ebbe szerintem az ilyen kevert küzdősportok stb. adják a legtöbb szabadságot.Nekünk pl most krav magában egy 12 éve versenyező és oktató kung fu-s emberke tart edzéseket, és meg kell mondjam nagyon jó. Kérdezgettem egy kicsit és ő azt mondta nekem arra a kérdésemre :" ahhoz mit szól hogy ha minél több küzdősportot csinálok annál jobb leszek ? " és azt mondta szerinte 1 ben kell nagyon jónak lenni, és szerinte a krav maga egy erős alap (ismétlem kung fus-s) és a többi már csak ráadás, a te stílusod.Ő egyébként egy támadó-katonai kung fu-t csinál,szerintem hatásos.Am meg hogy ne szúrjatok le, én régen néztem Segal, és röhögtem rajta hogy ez mi ez, aztán megnéztem a kedvenc mma-s aim edzését , és majdnem mindegyiküknek tartott edzést, elég hatásos volt. Segal asszem aikido-s. Egyetértek azzal hogy mindenkinek saját stílus és nem kell leszólni a másikat, de tényleg más a "szaros hugyos beton" a tatami és a ring,ketrec.Am meg a krav maga sokat vett át a keleti harcművészetektől ( bemegyünk terembe , meghajlunk OSZ) meg színek szerint állunk fel, de mégis lazább.Ezért szeretem, mert mint már említettem azt rakok bele , ami nekem tetszik, földharca egy kis birkózás, egy kis BJJ, földre vitel ben egy kis judo, amit akarsz és ami hatásos. Ha azt akarod hogy az utcán megmaradjon a fogad meg a telód akkor én mindig katonai cuccokat ajánlom ,mert azok tényleg hatásosak. Am nekem első edzésen ezt mondták : legjobb védekezés a futás, ne kezdjek el ott varázsolni 3 enemy-re mert hogy 2 edzés után én vagyok a karate kid. + ha kést látok inkább futok ha tudok, biztonsági szakmában dolgozó ismerősöm (15 éves tapasztalat) azt mondta jobban "fél" egy késtől mint 1 pisztolytól.
2012. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

LoL divat bunyo a thaibox?

Na amikor majd 4 orat edzel kemenyem du es reggel 6-8 ig du 4-8/9 ig akkor majd mond h divat bunyo. Meg amikor jol oldalba rugnak vagy fejen xD

Nagyon tudatlan vagy. Fajdalmas.

Majd ha eleg tokos legeny leszel akkor mondhatod hogy divat xD. Ami otthon van az csak bemelegites.

2017. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Amugy meg nem kene lenezni a masikat.

Ense nezek le senkit.

Akik otthon muay thaiznak lejarnak heti 2-3 alkalomra es azt hiszik mar tudnak mar valamit. De amikor meg kapjak az elso igazi ellenfeluket akkor mar meg gondoljak hogy mit mondjanak.

En muay thaizom es soha nem mondtam hogy leverek masik kuzdo sport belit. Vagy leneznem.. sosem tettem mert akik lenezik azok mind tudatlan barmok

2017. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!