Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga vagy brazil jiu...

Krav maga vagy brazil jiu jitsu? Nem tudok dönteni

Figyelt kérdés
Leginkább utcai, mindennapi önvédelemre lenne szükségem, és nem tudok dönteni mert egyiket se ismerem. De amennyit hallotam ez - a kettő jöhet számításba. Jiu jitsu tényleg a legjobb az 1v1 -re?
2010. szept. 28. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A brazil jiu-jitsu pedig egy nagy divat fos, csak sima földharc, ami MMA körülmények között elmegy, de utcára nem való. Gondoljunk bele, mész haza a bevásárlásból, kezedben a szatyor (benne a kenyér, parizer, 10 db tojás...stb.), esik eső fúj a szél, kabát esernyő..stb. Jön szembe a kisebbségi csávó (mondjuk 2, vagy csak egy de késsel!), akkor kíváncsi leszek, hogy ki az a f@sz aki a betonon, a kutyasz@rban, pocsolyában, neki áll földharcolni, levinni földre a lábaival betekerni a kezét majd a karját megfeszíti (az oké, hogy az edzőteremben tatamin összejön, de az csak "labor" körülmény), ha meg ketten vannak, addig a másik a fejedet rúgja szét, míg te az egyikkel bajlódsz ott a földön hemperegve. Ilyenkor a legjobb, ha csak földhöz vágod vagy bevered a képét vagy szétrúgod. A brazil jiu-jitsu az csak egy küzdősport nem önvédelem, utcára nem jó. Nagyon divat lett, nagyobb a füstje mint a lángja. Akkor inkább válaszd a krav maga-t.
2010. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok (az első), amúgy jó még: a muay thai boksz, defendo, aikido, kempo, kali, wing tsun kung-fu is. Sőt még a sima boksszal (ökölvívással) is többre mész utcán mint, a brazil jiu-jitsuval.
2010. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szerintem nézz meg egy - két edzést, esetleg más is szóba jöhet, nem muszáj ehhez a kettőhöz ragaszkodnod, az edzők általában megengedik, hogy ingyen megnézz egy edzést, és akkor már könnyebb eldönteni.

Esetleg próbálj ki egy -két lehetőséget, és aztán menet közben úgyis rájössz, melyik önvédelmi sport az, ami neked személy szerint is "testhez álló", és amit szívesen is csinálsz.

Sok sikert!

2010. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Krav maga. Az direkt önvédelemről szól, Az utcán gyakori szituáiók kezeléséről szól.
2010. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Járjál mindkettőre.A tetűhintások közül csomóan nyomják a jicut is.Sajnos:(
2010. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
miért sajnos?
2010. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Katonai (modern japán) ju jitsu.

A brazil jujitsuban szép és jó a sok földharc, de ha többen támadnak rád, akkor aóamíg az egyikkel szenvedsz a földön, addig a többiek lerúgják a fejed. A kraw is jó, habár szt5em kicsit túlértékelik (2 év alatt még nem képeznek ki terrorelhárító kommandóssá, ahhoz is sok év kell mint a ju jitsuhoz, vagy bármi máshoz.) Szal sztem a Ju Jitsu. defendo kraw egyaránt jó, de sokáig, kitartóan kell gyakorolnod.


No, de hogy a kérdésre válaszoljak, a BJJ egy verseny sport, szal a kraw még mindig hatásosabb. Persze ez nem csak stílustól függ, hanem attól is aki csinálja.


Persze sztem még mindig a Rendőrségi és Katonai Ju Jitsu-t ajánlanám, nekem legalábis nagyon bejött.

(Nihon Ta Jitsu és Nihon Ju Jitsu)


De tessék, itt egy csak hogy képben légy:

[link]

2010. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na én pont ezt a kettőt űzöm, párhuzamosan.


Ha az önvédelem az első szempont, akkor Krav. Ha jó instruktort fogsz ki (mert sajnos van néhány kókler), akkor direkt szituációkrs készítenek fel, meg arra, hogy ne sírjál ha megütnek, megrúgnak. A krav nem technikai tökéletességre törekszik, ez inkább pszichológia, hogy átkapcsold magad önvédelmi módba, és kihúzd magad a csávából.


A BJJ küzdősport. Célja a versenyen való részvétel, győzelem. Kiválló sport, imádom. De önvédelemre alkalmatlan, leszámítva talán az erőnlétet, amit ad. Az edzések viszont baromira kemények, sokkal durvább mint a krav. Ott is néha eldurran az edző agya, de BJJ-n ha csak 2 kilót fogyok edzésen, akkor az lájtos volt.

2010. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!