Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért pont a muay thai box, a...

Miért pont a muay thai box, a brazil jiu-jitsu és a krav maga?

Figyelt kérdés
Már megfigyeltem az oldalon, hogy ha valaki fel tesz egy harcművészettel/küzdősporttal/önvédelemmel kapcsolatos kérdést akkor kapásból mindenki ezt a 3 stílust isteníti. Mert hogy a thai box így kemény, a brazil jiu-jitsu ennyire jó földharc, a krav maga ennyire hatásos. Most őszintén a többi stílus miért nem jó? Valamint, ez a 3 mitől olyan jó?
2010. aug. 19. 07:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A többivel nincs tapasztalatom, de a krav magát a legtöbb küzdősporthoz/harcművészethez képest iszonyatosan gyorsan el lehet sajátítani.
2010. aug. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
igazából annyi hogy ketrecharcba az első két stílus a leghatékonyabb, utcán pedig ahogy ez előző is írta, a krav magának van leggyorsabban eredménye, de ettől függően a többi stílus is lehet durván hatékony, csak lehet hogy nem 1 hónap után fogod tudni használni az utcán, illetve nem a leggyakrabban használt ketrecben... szerintem minden stílus hatékony ha valaki komolyan űzi, de igazából nem a stílus tesz téged harcossá, hanem a harcos teszi a stílust fegyverré...
2010. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek! Viszont amikor itt olvasgattam a kommenteket az oldalon, mindenki csak a muay thai-t, meg a brazil jiu-jitsut istenítette és fikázta a többi stílust, mert hogy a kung-fu hülyeség, a capoeira csak tánc, a birkózás gyenge, az aikido túl lágy, és csak a thai box lehet a kemény és a brutális. Na ezek azok amik már kicsit túlzások.Elhiszem hogy kemény a thai box, meg a brazil jiu-jitsu, de ez a kettő nagyon "divatbunyó" lett (persze mindenkinek szíve joga azt a sportot űzni, amelyik neki tetszik), van ezeknél ha nem is durvább, de hatásosabb stílusok is. Nem hiszem, hogy utcán a pocsolyába, kutyasz@rba betonon valaki kabátban neki áll brazil jiu-jitsuzni, csak hogy megvédje magát az utcán. És az is elég valószínűtlen, hogy valaki az utcán, mondjuk vipera ellen megpróbálná magát megvédeni köríves rúgásokkal amit thai boksz edzéseken tanult. Szerintem ez a két stílus nagyon túl van becsülve a legtöbb embernél. Ettől függetlenül én nem azt mondom hogy rossz!! Csak nem értem, hogy miért mindenki ezzel a 3 stílussal jön.
2010. aug. 19. 13:26
 4/18 anonim ***** válasza:
Én elég sokáig boxoltam, most vale tudozom, de én még így is azt mondom, hogy a leghatásosabb a wing tsun... Ha egy képzett wing tsun kung-fu-s beindul, azzal nagyon nehezen lehet kezdeni valamit, és egyáltalán nem kell hozzá fizikai erő (és pont ettől durva). Csak azért nem kezdtem el ezt a harcművészetet, mert ott nincsen verseny (régen egyszer volt wing tsun verseny a 70s években, csomóan meg is haltak -> be is lett tiltva, mint "versenysport"), és számomra az nem kihívás, én a versenyzés híve vagyok. Nem az a típus vagyok, aki azért kezdett el egy küzdősportot, mert kemény lesz tőle, vagy így meg tudja védeni magát. Ha valaki azért akar megtanulni "harcolni", hogy meg tudja védeni magát, annak kimondottan ajánlom ezt a stílust, nagyon hatásos!
2010. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
örülök hogy a kérdező említette a capoeirát, én is azt űzöm, és az aikidoval egyetemben ez is az alábecsült harcművészetek sorát gyarapítja... az előző hozzászólásomat kiegészítve: ezek a küzdősportok azért is népszerűek, mert a ketrecharcban ezek használatával rengeteg brutális harc látható, és az embereket a kutyákhoz hasonlóan beindulnak a vér szagától... gondolj bele, már a római gladiátor-harcokban is ez volt az, ami népszerűvé tette...
2010. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
sőt a ma népszerű ringsportok (nem összekeverendő a harcművészetekkel) nem élet-halál harcról szólnak, a muay thai és a BJJ is ringben a legjobb... azt nem vitatom, hogy egy ringharcban egy kungfust, egy aikidost vagy egy capoeirást legtöbbször könnyedén elver a klasszikus muaythai-BJJ kombó, de egy önvédelmi szituációban már nem biztos hogy ilyen egyszerű dolga van, hiszen ott nincsenek szabályok, ott az aikidos nem várja meg a második combost a thai-fightertől hanem eltöri a kezét, a kungfus megtámad néhány vitális pontot, a capoeirás pedig az ellenfél szemébe önt egy pohár töményet majd egy kitérő manőver után arcba tapossa...
2010. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

muay thai: http://www.youtube.com/watch?v=M3R4xtjl5b4


Én azért választottam a muay thait, mert karizmatikus sport, sokat számít benne a pontosság, gyakorlás, eltökéltség.

2010. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
na ez egy korrekt válasz, viszont megkérdezném, hogy a fentebb felsorolt küzdősportokat te is lenézed sok thai boxoshoz hasonlóan?
2010. aug. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
én nem nézek le semmilyen irányzatot, egyszerűen hozzám ez illik és ebben biztos vagyok. Van sok minden, ami kívülről tetszik, de nem tudnám élvezettel csinálni.
2010. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezzel azt akartam írni, hogy szerintem különböző embertípusokhoz különböző irányzatok illenek. Legyen szó fizikumról vagy akár mentalitásról, és nyilván mindenki azt az irányzatot isteníti, amit szeret. Szerintem eleve hülyeség összehasonlítani őket, mert egyik sem ugyanarra az elvre épül, így nem sorolhatók egy kategóriába.
2010. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!