Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun Kung-Fu VS. Brazil...

Wing Tsun Kung-Fu VS. Brazil Jiu-Jitsu. Melyik győzne és miért?

Figyelt kérdés
Egy játékos kérdés. Tegyük fel két ilyen ellenfél találkozik. Mindkettő csak a saját stílusában lévő szabályok szerint küzd (más harcművészeti technikákat nem alkalmaznak). Ütéssorozatok a földharc ellen. Vajon melyik győz? Indokot is kérek!
2010. máj. 10. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom írni erre is, amit egy korábbi hasonló kérdésre: az, amelyikük agresszívebben támad és rá tudja erőltetni a másikra a harcmodorát.
2010. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első mondja. De én nagyobb esélyt látok a földharcos győzelmére, ha képes az első támadásokat kivédeni.
2010. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sosem a stílus nyer, hanem az ember.

Az egyenes ütés az egyik "legegyszerűbb" technika(bár ha tényleg jól csinálod ez sem olyan egyszerű), mégis az egyik a leghatékonyabb. Teljesen mindegy milyen stílus, én a gyorsabbra és erősebbre tennék(magyarul aki többet edzett és a technikája is helyén van emellett).

2010. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első és a harmadik válaszolónak igaza van, tudom én is hogy úgy van ahogy mondjátok. De mint írtam ez egy játékos kérdés. Véleményekre vagyok kíváncsi, indokkal.
2010. máj. 10. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, ha mondjuk mind2 egy szinten áll, akkor két végkimenetel lehetséges:

1. A Wing Tsun-os az ütéskombinációjával úgy ledarálja, hogy a BJJ-s ott is marad a földön.


2. Ha mégis kibírja, vagy hárítja/megelőzi (a lényeg, hogy túléli) akkor leviszi a földre, és ott már esélye sincs a Kung-Fusnak, a Brazil Jiu Jitsu-s lazán megfojtja, vagy eltöri azt a villám kezét.


Szal, mint látod kedves kérdező, kb itt is az a szabály, mint bármely más küzdelmi helyzetben. (Lényegtelen, hogy vki 40 éve karatézik, attól még simán kiütheti egy részeg tajparaszt a kocsmából hazamenet) Az a harcos nyer aki az ADOTT PILLANATBAN jobb harcos. Szinte mindig csak egy másodpercen múlik, így bárki győzhet. Így a harcművészetnek kb annyi előnye van, hogy aki fel van készülve a harcra, az nagyobb eséllyel lesz jobb a pillanatban.


Am. meg sztem a BJJ-s nyerne, egyszerűen elgáncsolja a kis Bruce Lee-t :P

2010. dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!