Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a hatékonyabb földharc,...

Melyik a hatékonyabb földharc, a brazil jiu-jitsu vagy a szabadfogású birkózás?

Figyelt kérdés
Én egyiket sem próbáltam még ki, de mindkettő tetszik. Pár videót megnéztem már a youtube-on és úgy vettem észre, hogy a birkózók erősebbek és szívósabbak, a brazil jitsusok pedig kreatívabbak. Melyik a jobb szerintetek? Indokot is kérek szépen.
2011. márc. 25. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Először is a birkózás nem feltétlenül földharc, hanem test-test elleni küzdelem. Most sokan a brazil jiu-jitsut fogják isteníteni és überelni (manapság nagy divat BJJ-t tanulni, mert sok MMA-s huszár is ezt csinálja), pedig semmivel sem hatékonyabb egy birkózásnál. MMA-ban azért olyan jók a bjj-sek mert, mert thai bokszolót vagy egy karatést könnyű legyőzni földön. Persze nem azt mondom, hogy egy BJJ-s sosem győzhet le egy birkózót, mert volt már rá példa, de fordítva is. Ha magas szinten csinálod akkor igazából teljesen mindegy melyiket csinálod mert mindkettő jó. Csak mostanában a BJJ a felkapottabb, a birkózás pedig kezd kimenni a divatból.


Azonban egy valami biztos, utcán EGY (fegyvertelen) ember ellen a birkózás hatékonyabb, mert a betonon a porban, mocsokban totál felesleges a bonyolult lábbal betekerős ilyen-olyan kulcsolásos/feszítgetős bjj technikákat alkalmazni, mert az edzőteremben a tatamin sokáig elb@szakodtok egymással eltechnikázgatok, utcán ilyenekre nincs idő, kiütnek előbb. A birkózásnál nem kell feltétlenül földre kerülni, bunyó közben mikor összekapaszkodtok egyszerűen megemeled és földhöz vágod, nem kell bonyolult fogásokat alkalmazni, mert a birkózás az eleve ösztönösebb ilyenkor.

2011. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem fogom elmondani, melyik a jobb, döntsd el magad.


Szal, én jitsuzok, és van szerencsém rendszeresen gurulni birkózókkal. Szal. A birkózók nem túl technikásak, de cserébe kurv@erősek, szívósak, gyorsak. A legnagyobb előnyük, hogy valahogy mindig ők vannak felül. Baromira nehéz sweepelni őket. De hát ez nem meglepő, a bírkózás erről szól. Submissiont viszont elég bénán csinálnak.Tehát megvan a top pozíció, de nemnagyon tudnak vele mit kezdeni. A fojtásaik veszélyesek, de nem a fojtás része miatt, hanem azért, mert kitörik a nyakad is egyben. Erősek. Erős a nyakuk is, nehéz őket fojtani. A tapasztalat az, hogy egy kevés rutinnal rendelkező bjj-st (1 év) egy régóta bírkózó srác simán kétvállra fektet, és vége a dolognak. vége, mert innentől kezdve nem tud csinálni vele semmi különöset, mert nincs a birtokában megfelelő technika a kopogtatáshoz.


A bjj inkább a technikáról szól. Meg a taktikáról. nem kapok ki, ha kétvállra fektet egy bírkózó. Legyen neki... ha guardba vagyok, az egyenesen király nekem, foglalkoztatom kicsit, had fáradjon el, legyen figyelmetlen, és akkor mindig van egy jó esély egy 3szögre. De ha csak egy halfguard jön össze, az is elég, hogy ne tudjon velem semmit kezdeni.


Tehát a szabadfogású bírkózás inkább a földrevitelek miatt jó, meg hogy top pozícióba kerülj. nem földharc ez, abban a bjj egyértelműen jobb.


egyébként, minden nyúl azt hiszi, hogy az mma állóharcból, meg földharcból áll. Pedig nem, fontos a földrevitel, ami egyfajta híd az álló és a földharc között. itt jön a képbe a szabadfogású birkózás.

2011. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én bírkóztam de meguntam mert semmi használhatót nem tanultam csak az hogy hogyan lehet jobbra balra pörögni most jiu jitsu-zok és sok hasznos dolgot tanultam aminek hasznát is bírom venni
2014. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!