Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás hosszútávon is jót tesz?

A futás hosszútávon is jót tesz?

Figyelt kérdés

Már 6 éve járok futni és már egy jó ideje akárhányszor megyek, rövid időn belül elkezd fájni a lábam. Mondták már, hogy jobban kéne melegíteni, vegyek jobb cipőt, legyek türelmesebb és ne kezdjek gyors tempóba azonnal, de hiába, még a gyors séta is fáj, ha épp sietnem kellene valahova.


Azt is mondták már nekem, hogy hosszútávon a futás már nem egészséges, mert a sok megterheléstől a lábunk egy idő után már nem fogja tudni azt a teljesítményt nyújtani, amit kell.


A doki se mondott újdonságot, szóval én csak szeretném tudni hogy megéri-e folytatni a futást, vagy át kéne állni más sportra.


2020. máj. 26. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A lábad mejik része fáj?

lehet hogy túl odacsapod a füldhöz a lábad futás közben

2020. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ég a talpam, illetve a sípcsontomban is érzek olyankor fájdalmat. Mintha a lábam már nem bírná azt amit a testem többi része igen. Bármiféle megizzadás előtt már le kell állnom mert fáj folytatni. De a túrázást bírom, egy 5 órás utat is tettem már meg pihenő nélkül.
2020. máj. 26. 16:23
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészséges, 1-2 év is sok nemhogy 6.


Inkább kezdj el testépítéssel foglalkozni. Egészséges fizikálisan és pszichésen is fejleszt, esztétikus lesz a megjelenésed nem úgy mint a futástól.

2020. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3: Leírta, hogy sokszor olyan érzése van, mintha nem bírná a lába, lábfájdalmai vannak. Testépítéssel a súlyok miatt még nagyobb károsodásai lehetnének.


Kérdező: szerintem egyenlőre hanyagold a futást, hagyd, hogy a lábad pihenjen, gyógyuljon. Sok idő tud lenni. Addig próbáld ki az ugrálókötelezést, az másképp terheli a lábat meg erősíti is még mellette, mert más izmaidat használod elsődlegesen meg mellette az állóképességedet is formában tartod (nem ok nélkül ugráló köteleznek a küzdősportolók). Annyi, hogy ehhez viszont normális ugrálókötél kell, nem olyan, ami a gyerekjáték kategória.

2020. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

#4 ha nem értesz hozzá miért kell beleszólni?


Nem, nem lesz baja. Nem kell a fájdalmas testrészét edzeni ennyi.

2020. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5: Ha nem értesz hozzá, akkor ne szólj bele. Fogad meg a saját tanácsodat. Miért, szerinted a súlyokkal való guggolás nem terheli meg a lábakat meg a térdeket? Ne legyél már buta könyörgöm.
2020. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kimondta hogy guggoljon? Hol írtam ilyet, IDÉZD!!


Szóval ne állíts valótlant!

2020. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Inkább kezdj el testépítéssel foglalkozni"


Testépítésben is benne van a guggolás. Érdemes lenne utána nézned.

2020. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amit ki lehet hagyni te észlény
2020. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem szóltam még hozzá, csak látom, amit írtatok. A guggolás azért eléggé másképp terheli a lábat, mint a futás. A futás a legmegterhelőbb mozgás talán a láb számára. Az sem mindegy, mennyit fut a kérdező, mert valaki lefut kilométereket. Pár perc futás biztos nem árt.
2020. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!