Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen idő alatt illik teljesí...

Milyen idő alatt illik teljesíteni az 5 km-t, ha HIIT-ezni szeretnék?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
20 perc alatt már egész korrekt idő egy amatőrnek. Ha ez megy akkor érdemes gondolkozni a magasabb edzésintenzitáson.
2020. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Nincs ilyen, hogy mennyi idő alatt "illik", ez mindenkinél más.. Adottság kérdése is, van aki pár hét alatt eljut oda, hogy lefutja 5 perc alatti átlaggal, más meg éveket szenved érte. Amúgy a 20 perc alatti 5 km az már erősen haladó, félprofi szint. Sokan a fél órát szokták mérföldkőnek hívni, hobbifutó lányoknál nagyjából ez az átlag, pasiknál pedig a 25 perc számít már olyan időnek, amit rendszeres futással, némi futómúlttal el lehet érni.


Egyébkén bárki csinálhat interval típusú edzéseket (futásban résztávozást), csak nyilván nem egyből mondjuk 5x1000 m sprintekkel kezdesz, hanem rövidebb távokkal, kevesebb ismétléssel.

2020. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

20 perc alatt egy amatőrnek? :D Az már nem amatőr. Én 27-30 perc alatt futom le (nő vagyok), de megállás nélkül, és mellette ezer éve mozgok (bringa, túrák, kirándulás, súlyzós edzés).

Kérdező, több féle HIIT edzés van, nézz youtube-n 15 perceseket, és azokat próbáld végig csinálni. Utána növelheted, én 30 percest szoktam.

2020. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!