Mit tehetek ebben az esetben?
1. Alapvetően sehol nem kötelező kerítést csinálni, csak ahol jogszabály (ált. helyi rendelet) ezt előírja. Városokban általában van ilyen, falvaknak csak a felében-harmadában van.
2. Ahol jogszabály előírja a létesítést, ott általában a telek jobb oldalán kell a kerítést megcsinálni, plusz a hátsó frontnak a jobb oldali felén. (Kivéve, ha helyi rendelet nem úgy határozza meg, hogy az adott helyen valamiért a bal oldalon kell létesíteni a kerítést, ez előfordul régi beépítésű részeken.)
Na tehát, először is meg kell érdeklődnöd a jegyzőtől, hogy nálatok kötelező-e kerítést létesíteni, és ha igen, akkor melyik oldalon. (Ezek általában a Helyi Építési Szabályzatban vannak leírva, a neten is rákereshetsz, sok településé fent van.)
Ha tehát az a kerítés az önkormányzati épületé, vagyis azon az oldalon nekik kell létesíteni, akkor fel kell jelenteni az önkormányzatot a megyei kormányhivatalnál. Előtte bemehetsz, és megfenyegetheted őket a feljelentéssel, hátha akkor rászánják magukat. Természetesen a feljelentést meg kell támogatni a korábbi bejelentéseid bizonyítékával, pl. átvételi elismervény vagy postai ajánlott levél és feladóvevény másolatával.
Ha viszont az adott településen nem kötelező kerítést létesíteni, akkor csak azt érheted el, és azt követelheted, hogy bontsák le a veszélyes kerítést. Azt nem, hogy újat csináljanak.
Vagy ha netán az az oldal a te kompetenciád, akkor a bontást is neked kell végezni.
"Többször szóltunk már."
A szó elszáll. Hivatalos ügyben vagy hivatalos szervekkel kizárólag írásban kommunikáljatok.
Birtokvédelmi eljárás önkormányzatnál ,vagy rendőrség?
Ha esetleg "véletlenül" rámegy valami vegyszer,erős gyomirtó féle és kiszárad akkor feljelenthet?
Mint írtam, "ő oldaluk" csak azokon a településeken van, ahol kötelező kerítést létesíteni. De ez nem minden település esetében van így, már vagy 40 éve.
Ha nálatok kötelező, akkor az önkormányzatnál, konkrétan, a jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni. Az önkormányzat ellen. :) De így legalább nyoma lesz a dolognak, és ha nem történik semmi, ezzel már lehet menni a megyei kormányhivatalhoz, feljelentést tenni. Mint írják, "szóltam"-mal nem lehet beadványt készíteni, hanem csak a papír beszél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!