Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ok azonnali hatályú...

Lehet ok azonnali hatályú felmondásra, ha a főnök, vagy bármely kolléga a szexuális beállítottságom miatt megkülönböztet, szórakozik rajta?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus is vagyok és ezzel is sok probléma volt már, meg az ízléstelen húsos "poénokat" ellövésével miközben ebédelek, mindig felszólítottam hogy fejezze be. De most megtudták, hogy a párom a saját nememből való és az ehhez való kommentjeiket már NEM vagyok hajlandó elviselni.
2018. okt. 19. 06:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

#19

Ha odafigyeltél volna te is meg #20 is, akkor nem látszanátok ennyire butának.

EZ volt az a VÁLASZ amire reagáltam:

"Pimaszkodó nevű felhasználó válasza:

Vedd fel telefonnal.

Becsületsértés miatt perelhetsz.

Csak bizonyíték kell."

NEKI szólt a válaszom és ARRÓL szólt, hogy ez a probléma nem BECSÜLETsértés. Nevetséges, hogy alig 18 komment között nem találjátok meg az első 4-t.

Sok sötét ember van még, de messze nem a többség. Az, hogy valaki homoszexuális, az normális emberek között ma nem téma. Semmi köze hozzá a másiknak. Nem deviancia, nem sérti a becsületét senkinek ha kiderül róla, mert nem lesz attól becstelen ha meleg.

Magyar nyelv és a magyar szavak jelentése az amiről a vita folyt, ti meg keveritek ahelyett hogy odafigyeltetek volna.

2018. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Takacska !


Valóban, lényeges a magyar szavak helyes értelmezése. A homoszexuális pl azt jelenti, szexuálisan a saját neméhez vonzódik. Senki nem sértődik meg rajta, ha valaki eztg mondja. A b×zi, homokos, faxxopo, vagy köcsög jelentése szinten ugyanaz, ezek viszont sértő, degradáló, megalázó szavak. Ha valaki ezeket használja, akkor bizony becsületet sert

2018. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

És ki a faxom beszélt erről?

Pont az a lényeg, hogy nem figyeltél oda arra amit olvastál, megláttad a nevem, ment a mocsok, majd még tovább erőlködsz rajta. Fejezd be és ne égesd magad többet!

2018. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Ah, felesleges hozzad szólni, sötét vagy mint az éjszaka, de hátha, egy utolsó próbát csak meg ér, hogy ne hülyén halj meg. Figyelj, elmagyarázom óvodás szinten.


Mi a problema: A kérdezőt gúnyolják a munkahelyén.

Mivel gunyoljak: A szexuális preferenciájával.

Miért probléma ez: Mert alapvető emberi jogot sért.

Hogyan lehet megoldani: Felmondhat és akár polgári pert is indíthat becsületsértés miatt.

Mitől becsületsértés: Attól, hogy a szexuális beállítottsága miatt gúnyolják.

De hiszen homoszexualis: Ezert nem rágalmazás


Felfogtad?

2018. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
21%

Kértem hogy ne folytasd, de nem állsz le.

Nem BECSÜLETsértés, ahogyan nem réágalmazás sem. Az igazat beszélték róla és manapság senkinek nem sértheti a becsületét az ha homoszexuálisnak mondják - és az is - hiszen nem ciki, nem megvetendő és nem kiközösítendő személy az aki meleg. Szerintem legalábbis nem az. Ha rám azt mondják, hogy kövér vagyok vagy hogy kopaszodom és ezzel bántanak rendszeresen, akkor sem lesz becsületsértés ha miatta fel akarok mondani, mert nem sérti a becsületemet. Engem sért ahogy beszélnek, de ez nem becsületsértés, ezt érts már meg.

Ahogyan ha a kollégák teszik az nem jogosítja fel azonnali felmondásra, csak ha a munkaadója teszi. A szavaknak van jelentésük, legfőképpen a jogban rendkívül fontos. Nem valami olyat jelent ami hasonlít rá és te belegondolod, hanem pontos jelentése van és ez nem az.

2018. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!