Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ok azonnali hatályú...

Lehet ok azonnali hatályú felmondásra, ha a főnök, vagy bármely kolléga a szexuális beállítottságom miatt megkülönböztet, szórakozik rajta?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus is vagyok és ezzel is sok probléma volt már, meg az ízléstelen húsos "poénokat" ellövésével miközben ebédelek, mindig felszólítottam hogy fejezze be. De most megtudták, hogy a párom a saját nememből való és az ehhez való kommentjeiket már NEM vagyok hajlandó elviselni.
2018. okt. 19. 06:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7%
Nem. A munkajog nem mimózáknak van kitalálva, jól néznénk ki, ha bári csak úgy hazaszaladhatna sírni egy kollégája megjegyzésére. Ne azokkal ebédelj együtt, akiket nem szeretsz.
2018. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Ezt első sorban a főnököddel kell megbeszélni, neki, mint munkáltatódnak kell intézkednie, hogy elejét vegye az ilyen jelleggű zaklatásnak. Ha viszont ő is benne van, és többszöri felszólításra sem hagyják abba, akkor fordulhatsz bírósághoz, illetve akkor helye van az azonnali hatályú felmondásnak is, akár.
2018. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
#11. Nem csak munkajog van a világon, hanem az egyenlő bánásmódról és esélyegyenlőségről is van törvény. Érdemes néha belelapozgatni a hatályos jogszabályokba. :)
2018. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Azt, hogy mikor van helye azonnali hatályú felmondásnak, a munkajog szabályozza. Az biztos nem ok, hogy valaki cikizett engem az ebédlőben.
2018. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

"Na és mivel sértették meg a becsületét? ha egyszer tényleg azonos nemű párja van, akkor az a sérti a becsületét ha ezt más is kimondja?"


A társadalmi megbecsülését ásták alá és az emberi méltóságát sértették meg, paraszt!

2018. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

"Az biztos nem ok, hogy valaki cikizett engem az ebédlőben."


Egy alkalom nyilván nem, de a rendszeres megalázás, zaklatás, mobbingolás már igen. Nézz utána ezeknek a fogalmaknak.

2018. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden minkahelyen vannak nagypofájúak és áldozatok. Ha magát a munkádat szereted,megfizetnek,akkor feleslegesen mész el máshová dolgozni,ugyanez lesz ott is előbb utóbb. Általában az emberek egy rétege nem tudja,vagy nem akarja elviselni,ha valaki másabb mint ők, legyen az meleg,vagy bármi más ok. Én hetero vagyok,családom van 3 gyerekkel,és ahol jelenleg lakom,a munkahelyemen folyamatosan basztatnak valamivel. Kiderül rólam valami,és cukkolnak vele,röhögnek rajtam,elöttem is és a hátam mögött is. Nem fogom részletezni hogy miért,de tök olyan dolgok,amiért normális emberek nem röhögnek ki mást. Itt én is áldozat lettem. Bár hamarosan elköltözöm,de a te esetedben ez nem lesz megoldás,hacsak nem tartod teljes diszkrécióban a szerelmeteket.
2018. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
4%

#15

"A társadalmi megbecsülését ásták alá és az emberi méltóságát sértették meg, paraszt!"

Sötét vagy mint az negró éjszaka. Mi a frásztól sérülne a társadalmi megbecsülése? SZERINTED okot ad rá az ha azonos nemű párja van? Mert szerintem nem. Miért sértheti az emberi méltóságát ha kimondják, hogy azonos nemű a párja - mikor vele él?

Becsületsértést azzal lehet elkövetni, amit szerinted becsületes ember nem tenne és mégis rámondják. Mégis miért ne lehetne azonos nemű párja? Mi a fenéért sértené bárki becsületét manapság ha kiderül hogy homoszexuális?

2018. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Vedd a kérdés lényegét:


" ízléstelen poénok ellövésével"


Ez nekem annyit jelent, hogy sértegetik, verbálisan bántják, alázzák.


Sajnálom a kérdezőt, hogy ilyen paraszt kollégákkal áldotta meg a sors, de az tény, hogy amíg a kollégáig az ember nem válogathatja meg, addig ez bármilyen más munkahelyen bármikor újból megtörténhet.


Ha nagyon menni akar, akkor mondjon fel, és ha a felmondási időt sem akarja a parasztok között tölteni, akkor menjen betegállományba. Az alatt letelik a felmondási idő is.


A felmondásod nem kell indokolnod! Sok sikert!

2018. okt. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%

Takács!


Te magadtól vagy ilyen hulye, vagy különórára jársz?

2018. okt. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!