Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet ok azonnali hatályú...

Lehet ok azonnali hatályú felmondásra, ha a főnök, vagy bármely kolléga a szexuális beállítottságom miatt megkülönböztet, szórakozik rajta?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus is vagyok és ezzel is sok probléma volt már, meg az ízléstelen húsos "poénokat" ellövésével miközben ebédelek, mindig felszólítottam hogy fejezze be. De most megtudták, hogy a párom a saját nememből való és az ehhez való kommentjeiket már NEM vagyok hajlandó elviselni.
2018. okt. 19. 06:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%

Akkor mész el, amikor akarsz. Ha nem engednek elmenni, akkor elhúzol betegállományba és nem tud veled mit csinálni.

Jól teszed, hogy nem hagyod magad a tahóknak. Én sem tenném.

2018. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Vedd fel telefonnal.

Becsületsértés miatt perelhetsz.

Csak bizonyíték kell.

2018. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg igen, gyakorlatilag, ha nem tudod bizonyítani, nem. Sőt, ez esetben majd ő perelhet, rágalmazásért, a munkaügyi per mellett.
2018. okt. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 tgt ***** válasza:
18%

Ha a munkáltató nem teljesíti a szerződésben foglaltakat, vagy nem biztosítja az egészséges és biztonságos munkavégzés feltétételeit, akkor élhetsz a rendkívüli felmondással. De ha a munkáltatód ezzel nem ért egyet, akkor munkaügyi bírósághoz fordulhat, és akkor neked kell ezt bizonyítani. És ha beszólásokról, cikizésekről van szó, azt elég nehéz bizonyítani. Ha nem sikerül, de a munkáltató tudja bizonyítani, hogy te kárt okoztál neki a jogtalan rendkívüli felmondással, akkor a kárt ki is fizettethetik veled.

Miért nem adod be a rendes felmondást? Maximum egy hónap a felmondási idő, és annak nincs kockázata.

2018. okt. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, hogy a betegállomány a megoldás.
2018. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Egy másik munkahelyen szívesebben elviseled majd a beszólásokat, vagy ezentúl nem fogsz dolgozni?
2018. okt. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%

#2

"Becsületsértés miatt perelhetsz."

Na és mivel sértették meg a becsületét? ha egyszer tényleg azonos nemű párja van, akkor az a sérti a becsületét ha ezt más is kimondja?

Szerinted szégyellni kellene neki magát érte vagy szerinted nem becsületes az aki azonos nemű emberrel él együtt és sérti bárki becsületét ha ezt mondják neki?

Mert semmi más okból nem lehetne becsületsértés.

TE miért vagy ilyen homofób?

2018. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Ritkaság az ilyen, de tgt szerintem tökéletesen megfogalmazta a dolgot. Bármikor felmondhatsz, akármi is a gondod nem vagy rabszolga - de rendesen ki kell töltened a felmondási időt.

Ha nem tudod bizonyítani, hogy téged olyan inzultusok érnek amik lehetetlenné teszik a munkád végzését - a beszólogatások nem ilyenek - akkor nem lehet rendkívüli felmondással kisétálni ha nem a munkaadód teszi veled.

Megpróbáltad már hogy beszélsz a munkaadóddal? A főnököd a cég tulaja, vezetője is egyben? Tettél hivatalosan panaszt a kollégáidra amiatt amit csinálnak? Nem kell eltűrnöd semmi olyat ami bántó számodra, akkor sem ha azt más ember esetleg nem is gondolja bántónak. De először meg kellene próbálnod ezt hivatalosan, írásban megtenni, akkor fogják megérteni, hogy valóban nem akarod, hogy poénkodjanak veled és valóban bánt téged. Sok ember azt hiszi, hogy másnak is vicces amit csinál és az ellenkezést, tiltakozást csak felhívásnak tekinti arra, hogy folytassa, hiszen a többiek előtt szerepelhet vele. Addig amíg komolyan rá nem koppintanak a fejére.

Ha tettél hivatalos panaszt és akkor sem tesz a munkaadód semmit, az már jogalap lehet a felmondásra vagy arra, hogy munkaügyi bírósághoz fordulj esetleg.

Semmiféle sértést, piszkálást nem vagy köteles elviselni, az a munkahelyed. Mindegy, hogy vega vagy vagy sem, hogy hetero vagy homoszexuális vagy-e, semmi közük hozzá és semmi köze ennek a munkádhoz.

Viszont el kell választanod neked is azt, hogy valami a munkavégzésedet teszi-e lehetetlenné - ez ok az azonnali felmondásra szerintem, vagy a munkahelyi életedet teszi rosszá, mert ez is ok a felmondásra, de ez már a te magán döntésed, aminek következménye lehet pl. a felmondási idő kitöltése és hogy nem kapsz végkielégítést.

"Végkielégítés illeti meg a munkavállalót....

... ha az azonnali hatályú felmondásának indoka a munkáltató lényeges kötelezettségszegése vagy a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tevő magatartása."

[link]

2018. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
Pont nem vagyok homofób, okoska, de ne zavarjon. Becsületsértés, ha valakit pl a szexuális orientációja miatt gunyneveken nevez. Nyilván itt is ez történik, azért akadt ki a kérdező.
2018. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Irány az Egyenlő Bánásmód Hatóság!
2018. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!