Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha rám írattak...

Nixi123 kérdése:

Mi a teendő, ha rám írattak egy lakást, most pedig visszakövetelik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan helyzetben vagyok, hogy tavaly szeptemberben vett a lakóhelyemen egy lakást a nővérem. Ő külföldön él, nem rendelkezik magyar lakcímmel ezáltal nem vehette meg itthon a lakást. Megkért, szinte követelte, hogy írjam alá a szerződést amely alapján kizárólagos tulajdonjogot képezek. Utóbb kiderült, behúzta a lakás árával az élettársát, akivel most szakítottak. A srác követeli vissza a pénzt nővéremtől, a nővérem pedig engem arra, hogy adjam vissza a lakást. Hivatalosan, ügyvéddel történt a szerződéskötés. Amikor aláírtam, abba a tudtaba voltam hogy ez a nővérem pénze, elmondása szerint összegyűjtötte a lakás árát, mint utóbb kiderült elsumákolta a pasijától. Az lenne a kérdésem, ha még csak nem is szerepel a nővérem neve a szerződésben, teljesen rámíratta akkor van-e joga 1 év után visszakövetelni? Bírósággal fenyeget.


2018. szept. 2. 18:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Tehát összefoglalva a nővéred lopott egy halom pénzt, az ebből vett lakást formailag neked ajándékozta, hogy tőled ne lehessen visszakövetelni, és még ő akar feljelenteni :D Simán követelheti a csávó a pénzét, te meg egyelőre bűnrészes vagy.


Ezzel jól átvágott, hogy külföldiként nem vehet lakást, ebben semmi igazságtartalom nincsen. Nagyapámék házát egy franciának adtuk el.

2018. szept. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#20

Ebben igazad van, azonban sajnos semmi garancia nincsen arra, hogy a nővére valóban visszaadná a volt pasijának a pénzt ha nem várják meg előtte a feljelentést.

Lehet, hogy ha eladják idejekorán a lakást, akkor a pénzzel a nővére eltűnik és akkor még azt is a számlájukra írják, hogy ismét ki akarták játszani a törvényt, hogy a pénzzel megléphessen.

Ráadásul az adóhivatal felé nekik is keletkezik az eladás után tartozásuk, így még ők is rosszul járhatnak.

Az eladás maga jó lenne, de a pénzt nem szabadna csak úgy visszaadni a nővérnek, legalább íratni kell egy papírt, hogy azt ő vissza fogja adni a volt pasijának. Akkor ők igazolni tudják, hogy mindkét esetben - vétel és eladás is - jóhiszeműen jártak el.

2018. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Mindenképpen keress fel egy ügyvédet. Lehetőleg azt, aki az adásvételt írta. Legvégső esetben jelentsd fel a nővéred. Tudom, ez elég brutálisan hangzik, ezt csak akkor tedd, ha egy ügyvéd is rábólintott. Ezzel bebiztosíthatod magad valamennyire. Ha eladod a lakást most sokkal többet kell adózni, mint ha 4 év múlva adod el.

De egy ügyvédet mindeképpen fel kell keresned, akármennyibe is kerül a tanácsadás.

2018. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!