Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha rám írattak...

Nixi123 kérdése:

Mi a teendő, ha rám írattak egy lakást, most pedig visszakövetelik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan helyzetben vagyok, hogy tavaly szeptemberben vett a lakóhelyemen egy lakást a nővérem. Ő külföldön él, nem rendelkezik magyar lakcímmel ezáltal nem vehette meg itthon a lakást. Megkért, szinte követelte, hogy írjam alá a szerződést amely alapján kizárólagos tulajdonjogot képezek. Utóbb kiderült, behúzta a lakás árával az élettársát, akivel most szakítottak. A srác követeli vissza a pénzt nővéremtől, a nővérem pedig engem arra, hogy adjam vissza a lakást. Hivatalosan, ügyvéddel történt a szerződéskötés. Amikor aláírtam, abba a tudtaba voltam hogy ez a nővérem pénze, elmondása szerint összegyűjtötte a lakás árát, mint utóbb kiderült elsumákolta a pasijától. Az lenne a kérdésem, ha még csak nem is szerepel a nővérem neve a szerződésben, teljesen rámíratta akkor van-e joga 1 év után visszakövetelni? Bírósággal fenyeget.


2018. szept. 2. 18:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Megkért, szinte követelte, hogy írjam alá a szerződést amely alapján kizárólagos tulajdonjogot képezek"


Pontosan hogyan is történt ez a szerződéskötés? Mit írtál alá?

2018. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ezért nem akarok családot...
2018. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdem, mert én tisztában vagyok vele mi a menete egy ingatlan adásvételi szerződésnek, mi van előtte és utána és ha letudod írni nagyjából a menetét, hogy a szerződéskötéskor mi történt veled illetve előtte/utána, akkor elhiszem, hogy adásvételi szerződést kötöttél.
2018. szept. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Felkeresett egy ügyvédet, elmentünk. A nővérem, az előző tulaj (aki eladta) meg én. Nővérem előtte már volt az ügyvédnőnél, azzal várt haza hogy nekem kellene aláírnom a papírt mert ő nem írhat alá (elmondása szerint a lakcíme miatt). Utólag az ügyvédnőtől én ezt meg sem kérdeztem. Felvázolta az ügyvéd a helyzetet, elmagyarázta mindenkinek mi a vonzata ennek, azaz úgy írassa rám, hogy kizárólagos tulajdoni jogom van. 2 db 2 oldalas szerződésem van, mindkettőt külön kellett aláírni. Az is el lett mondva neki, hogy írni kellene egy ilyen papírt, ha ilyen eset állna fenn, akkor a felét vissza kelljen fizetnem. A nővérem csóválta a fejét amire semmi szükség. Százszor a szájába lett rágva jól gondolja meg. Illetékadót, kommunális adót, közüzem átíratást én intéztem/fizettem. Egy évig azt sem kérdezte meg mi van a lakással. Az egyik kedves kommentelőnek üzenném hogy legyen szíves nem leírni a családom, itt csak a nővéremről van szó. És gondolkozzon el azon, ha van 2 beteg kishúga mit tenne ebben az esetben. Semmiféle lenyúlásról nincs szó. Szimpla át*aszás volt az egész, sok sz*rja miatt amikbe benne van százfele tartozik és követel vissza mindent. Mikor 1 év után kapsz egy olyan hangnemű üzenetet, hogy vagy visszautalod a pénzt, vagy feljelentelek az azért nem kellemes. Oka volt annak, hogy nem az ő nevére lett írva, hanem engem "bérelt" fel. Ezáltal nem tudja elvenni semmiféle hatóság a tartozásait fedezve. Teljesen hivatalosan, ügyvéd előtt átadott kulcsokkal történt minden.
2018. szept. 2. 20:01
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy képes lennél a saját tesódat lenyúlni???"


Miért ne? Ők egy ilyen család. A tesója lenyúlta a pasija pénzét, ő meg lenyúlja a tesója pénzét. Kérdező, nézz végre magadba, és vedd észre, hogy ez így nem tisztességes!!!

2018. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Az is el lett mondva neki, hogy írni kellene egy ilyen papírt, ha ilyen eset állna fenn, akkor a felét vissza kelljen fizetnem."


Ez mégis mi???? A jogban nincs ilyen!


Amúgy a pénz honnan lett utalva? Ha a nővéred számlájáról ment a kifizetés, akkor okkal perelhet, ajándékozás címen. De miért nem kérdezed meg az ügyvédet aki intézte az adás-vételt?!

2018. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Tiszta katyvasz az egész. Csak remélem, az ingatlant eladó önként írt alá, és piaci pénzt kapott az ingatlanért!
2018. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Egy ideális világban nővéred lecsukják sikkasztásért, lopásért vagy csalásért, ellened pedig vagyonosodási vizsgálat indul, és a végén még a lakás is azoké lesz, akiktől a nővéred lenyúlta a pénzt.
2018. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ne húzd fel magad az itt kapott válaszokon!

Egyszerűen keresd fel ugyanazt az ügyvédet aki a szerződést készítette, fizesd ki a tanácsadási díját (nem lesz olcsó de most tényleg meg fogja érni) és mond el neki a teljes sztorit. Ha ő az ügyvéded, akkor nem adhatja tovább a hatóságoknak amit mondasz.

Kérdezd meg arról, hogy ilyen eset ajándékozásnak számít-e és visszakérhető-e a pénz.

Hogy ha visszakérhető, akkor neked a költségeid levonhatóak-e belőle, mert az eladáskor neked adófizetési kötelezettséged lesz, hiszen a te neveden van a lakás, az adóhivatalt nem fogja érdekelni, hogy az így szerzett jövedelmedet odaadtad a nővérednek vagy elkártyáztad. Ahogyan költség az ő ügyvédi díja is az eladással és költség az amit te megfizettél ahogy írtad a lakás vásárlásakor.

Valószínű, hogy a nővéred visszakérheti a lakás árát, mint ajándékot, de te nem vagy köteles első szóra oda is adni, hiszen lakás lett belőle és nem a fiókban van a pénz. Szerintem az ügyvéd javasolni fogja, hogy várd meg amíg a nővéred hivatalos úton kéri vissza a pénzt és arra reagálj majd esetleg az eladással.

De ha nyugalmat akarsz magatoknak, akkor elkezded meghirdetni a lakást, a vételi áránál legalább 20-30%-kal magasabb áron. Az már elég pénz ahhoz, hogy a nővérednek is meg tudd adni a pénzt (levonva belőle azt amit a lakás vételekor fizetned kellett és az ügyvéd költségét ami csak a nővéred miatt volt szükséges) és befizethesd az adóhatóságnak is ami egy ilyen eladással jár. A nővéred meg pótolja ki a pénzt ahonnan akarja, az nem a te dolgod.

Az ügyvéddel viszont lehet kellene valami papírt készíttetni (nem tudom lehet-e ilyet) hogy a lakás ára ajándék volt és az ajándékozó visszakérte. Talán ezzel lehet az adóhatóságnál méltányossági érvényt beadni, hogy eltekintsenek az eladás után fizetendőktől, hiszen neked nem keletkezik jövedelmed valójában a lakás eladásából. De ez csak egy ötlet, lehet, hogy semmi realitása.

Az eladást, hogy a nővéred visszakéri a lakást, azt pedig ne vegyétek zokon. Hiszen a jó szándék ott volt benne azzal, hogy eddig ott lakhattatok legalább. Megtehette volna, hogy a pénzből állampapírokat vesz vagy aranyat, de ő lakást vett a te nevedre és eddig nem kellett legalább lakbért fizetnetek valahol máshol.

tekintsd úgy ezt a helyzetet, hogy kaptatok 1 évet amikor nem kellett lakbért fizetnetek, bérlővel tárgyalnotok. nem lesz rosszabb a helyzetetek az eladás után, mint előtte volt és az eladás nem is megy egyik napról a másikra.

Próbáld meg minél több pénzért eladni a lakást, a különbözet meg legyen a kárpótlásotok a mostani idegeskedésért, feszültségért!

2018. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Arra nem árt figyelned, hogy a nővéredet feljelenti a fazon, akkor téged bűnrészesként fognak megitélni a hatóságok, ha nem tesztek meg mindent, hogy a férfi visszakapja a pénzét..
2018. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!