Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok azonnali...

Jogosult vagyok azonnali felmondásra?

Figyelt kérdés

A cégnél a túlórákat egy elektronikus rendszerben kell vezetni, saját magamnak írom ki, nincs írásban elrendelve. A kiírt túlórákat aláírják a főnökeim ill a személyzeti osztály.


A munka mennyisége miatt minden nap 2-4 túlóra minimum van (van, hogy 7 is volt), a mai nappal bezárólag 55 túlóránál járok ebben a hónapban, múlt hónap 86, előző 47. Még így sem tudom befejezni a munkámat időben. (2,5 hónapja váltottam munkakört, természetesen papíron és fizetésben sem lett azóta se rendezve)


Ha felmondanának végre, akkor mivel lassan 4 éve itt dogozom, járna végkielégítés. (nem fognak, nem találnak még egy balekot)


Hivatkozhatok a túlórákra azonnali felmondásnál? Vagy azzal, hogy nincs formálisan elrendelve, hanem én magamnak vezetem és írom ki, azzal buktam? Illetve nyilván nem vagyok a 15 napon belül az első túlórákhoz viszonyítva


"78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.


(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni. * "



2018. jún. 19. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

És ha te mondanál fel azonnalival?...

Határozott idejű a szerződésed?

2018. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Határozatlan

Ha kirúgnak nem kell letölteni a felmondási időt, itt az nem szokás, de a pénzt megkapom

Kiderül hétfőn

2018. jún. 23. 02:00
 13/14 anonim ***** válasza:
Legyen szerencséd...
2018. jún. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem rúgtak ki, felmondtam, holnap kezdek az új helyen...
2018. aug. 9. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!