Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok azonnali...

Jogosult vagyok azonnali felmondásra?

Figyelt kérdés

A cégnél a túlórákat egy elektronikus rendszerben kell vezetni, saját magamnak írom ki, nincs írásban elrendelve. A kiírt túlórákat aláírják a főnökeim ill a személyzeti osztály.


A munka mennyisége miatt minden nap 2-4 túlóra minimum van (van, hogy 7 is volt), a mai nappal bezárólag 55 túlóránál járok ebben a hónapban, múlt hónap 86, előző 47. Még így sem tudom befejezni a munkámat időben. (2,5 hónapja váltottam munkakört, természetesen papíron és fizetésben sem lett azóta se rendezve)


Ha felmondanának végre, akkor mivel lassan 4 éve itt dogozom, járna végkielégítés. (nem fognak, nem találnak még egy balekot)


Hivatkozhatok a túlórákra azonnali felmondásnál? Vagy azzal, hogy nincs formálisan elrendelve, hanem én magamnak vezetem és írom ki, azzal buktam? Illetve nyilván nem vagyok a 15 napon belül az első túlórákhoz viszonyítva


"78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.


(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni. * "



2018. jún. 19. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kérdés, mi a fő célod?

el akarsz menni onnan mindenáron?

Mert az, hogy nem fizetik ki a túlórát, az igen, jogalap az azonnali felmondásra.

Ha inkább a túlórapénzt akarod, nem felmondani, akkor érd írásban, hogy fizessék ki a túlórákat, hátha bejön

.

2018. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hivatkozhatsz, csak mindezt add írásban a munkáltató tudtára.

Eleve törvényszegő, hogy a túlóráidat a köv. hónap 15.-éig nem fizették ki.

2018. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Mas elvegzi a munkajat te meg ott kenyelmesen nyugiba

En rugnalak ki

2018. jún. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kifizetik

Fel akarok mondani

2018. jún. 19. 23:15
 5/14 A kérdező kommentje:
És nem akarom letölteni a felmondási időt nyilván
2018. jún. 19. 23:16
 6/14 anonim ***** válasza:

"Vagy azzal, hogy nincs formálisan elrendelve, hanem én magamnak vezetem és írom ki, azzal buktam? "


Kérdés megválaszolva: Buktad...


A munkáltatónak nincs oka felmondani Neked. Akkor miért is tenné?


Neked sincs okod az azonnali hatályú felmondáshoz, túlórára senki nem kényszerít, amit önként és dalolva vállalsz, - mint írtad - kifizetik.


Az azonnali hatályú felmondás nem állja meg a helyét.


Ha menni akarsz, és nem szeretnéd letölteni a felmondási idődet, akkor kénytelen vagy egyezkedni a munkáltatóval, és közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyt. Vagy felmondasz, és a felmondásban kéred, hogy a felmondási idő letöltésétől tekintsen el a munkáltató.

A két esetben nem kötelező végkielégítést fizetnie a cégnek, és felmondásod esetén nem köteles a kérésednek eleget tenni sem.

2018. jún. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A jelenlétí íveden a munkaidődet és a túlmunkádat neked kell nyilvántartanod. Évi 300, kollektívszerződés esetén évi 400 óra túlmunkára vagy kötelezhető.

Szerződéstől függően a túlmunka havi, negyed, fél vagy egészéves keretben kezelhető. Ha a szerződésed erre nem tér ki külön akkor csak éves keretben. Év végéig akár ki is adható a túlmunka azonos idejű szabadidőként ha ezt te külön írásban kéred.

Túlmunka elrendelésének fő szabályai:

Túlmunkát írásban, legkésőbb a túlmunka megkezdése elött 48 órával kell közölni.

A rendes munkaidő és a túlmunka ideje együttesen nem haladhatja meg a napi 12 órát.

Túlmunka elrendelhető szabadnapra is.

A munka végzés nem haladhatja meg a hat egy mást követő naptári napot. (Azaz a 6x12 órát)

A túlmunka után 11 óra szabad időt kell biztosítani.

A túlmunka minden 3. órája után 20 perc munkáközi szünet jár.

Havonta egyszer biztosítani kell egybefüggő 48 óra hétvégi szabadidőt.

Rendkívüli felmondást indokolnod kell. Rendkívüli felmondást s munkáltató megtámadhatja a bíróságon.

Súlyos a munkáltató által elkövetett magatartások:

Túlmunka főszabályainak többszörös és többszöri megsértése.

Munkabérrel, munkaidővel, szabadsággal kapcsolatos szabályok megsértése.

Az, hogy önként túlórázol az nem róható fel a munkáltatónak. A a te butaságod.

Ha el akarsz jönni akkor közös megegyezéssel váljatok el.

Üljetek le eggyezetek meg a felmondási idő mértékéről, a túlórákról, a tudomásodra jutott üzleti titkokról mennyiért és meddig halgatsz, stb...

2018. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Na, úgy néz ki megoldódik, hétfőre behívtak a HRhez, gondolom kirúgnak
2018. jún. 22. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű a szerződésed? És akkor így kapsz végkielégítést?
2018. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mivel fegyelmivel való kirúgásra nincs jogalapjuk, jár, 1 hónap ugyan, de az is 420ezer, munka meg van, simán találok másikat
2018. jún. 22. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!