Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogató parancs esetén...

Elfogató parancs esetén lehetek bajban?

Figyelt kérdés
Barátom ellen elfogatóparancs lett kiadva. Jelenleg nállam tartózkodik. Lehet ebbol nekem bármi bajom?
2018. jún. 19. 14:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az a baj most teljesen osszezavarodtam. A masodik valaszolo valasza teljesen elter az utolsoetol.

Ti mit tennetek a helyemben? Megis csak szeretem akarmit is tett

2018. jún. 19. 16:09
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld rá, hogy adja fel magát. Az enyhítő körülmény a tárgyaláson.
2018. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Igen,bűnpártoló vagy. Légy oly kedves és vedd rá a barátodat, hogy adja fel magát! Igaz nem írtad le a személyi körülményeket (pl. Visszaeső) de valóban enyhítheti a büntetést ha feladja magát.
2018. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés vagy 100% fake vagy a kérdező totál idióta, ha arra mondjuk nem gondol, hogy valaki értesítheti a hatóságokat azok pedig letudják követni a kérdező ip címét...
2018. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Persze 14es majd lenyomozzák az IP címet...Főleg ha nem is a saját géperől írta ki...Főleg egy ilyen "hiteles" oldalnál mint a GYK...


Ne viccelj már ;)

2018. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 árokpart ***** válasza:
0%
Nem bűnpártolás egyébként az más jelent. Jogilag semmi bajod nem lehet belőle, viszont ha netán a későbbiekben bármilyen ügyed még akár szabálysértési ügyed a rendőrséggel emiatt komoly ellenszenvet válthatsz ki majd bennük és esetleg nem úgy kezelik majd netán az ügyedet mint más átlagos állampolgár esetében. Nem tudom megéri e rejtegetned a barátod.
2018. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 árokpart ***** válasza:
Ha jól értem ugye elfogatóparancs, tehát a barátodnak inába szállt a bátorsága, hogy bevonuljon és letöltse a büntijét. Csak azt nem értem most kissé írónikusan megjegyezve egy kis humorral fűszerezve, hogy az ilyen mi a csudának keveredik bele bármibe is illetve, ha tudja, hogy esze ágában sincsen bevonulnia a dutyiba akkor miért nem lépett le már az eljárás elején. Na mindegy, de szerintem ne reckirott miatta. Sőt beszéld rá, hogy szépen vonuljon be, mert így gyakorlatilag egy szabad préda. Se biztosítási jogviszonya sincs ha esetleg megbetegedne, orvosnál is egybő lebukna, kizárólag évekig csak feketemunkát tud végezni, ahol szó szerint úgy bánnak az emberrel mint egy álattal, sőt egy macskának több joga van manapság. Az ilyen fekete munkákon hasonló sorsú emberek dolgoznak és a munkaadók szigorúan idézőjelbe teljesen kihasználják a helyzetet. A büntetést amit kapott nem annyi ideig kéne bújkálnia, hanem a bűncselekmény felső határáig ami az ő cslekményéért adható. Bent a börtönbe biztosított az egészségügyi jogviszonya, munkalehetőséget biztosítanak munkabérrel amit szabadulása után megkap. Szabadulóként pártfogolt segíti majd az elhelyezkedésében, így garantált, hogy lesz munkája legalább 3 évig. (az ilyen pályázatok 3 éves foglalkoztatási jogviszonyra kötelezi a munkaadót). Ha önként vonul be, szinte biztos, hogy a legfontosabb ünnepeket otthon töltheti.
2018. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Probaltam vele beszelni de nemtudok ra hatni.

Mennyi letoltendot kaphat? Biztos hogy lefogják csukni?

2018. jún. 19. 23:12
 19/24 A kérdező kommentje:
Egyebkent utanna olvastam a bunpartolo kifejezesnek es azt irja hogy 3 evig terjedo szabadsag vesztest is kaphat az illeto. De sosem volt meg rendorsegi ugyem .. egy ilyenert lecsuknanak?
2018. jún. 19. 23:14
 20/24 anonim ***** válasza:
Mennyit lopott, milyen értékben?
2018. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!