Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van bármilyen törvény/határoza...

Van bármilyen törvény/határozat/jogszabály bármi ami feljogosít egy tanárt, hogy a diákjától hosszabb időre elkobozzon egy tárgyat?

Figyelt kérdés

Ha az adott órára elveszik okés.

Ha nap végéig, még le lehet nyelni.

Ezekből általában nincs probléma meg mindenki rámondja hogy miért vette elő, miért nem halkította le stb (telefon ugye)


De ha 1 napnál jóval hosszabb ideig?

Egy osztálytársamtól egy szaktanár elvette a telefonját múlt héten, és csak évzárón akarja visszaadni neki. (Jun 18)


Felnőttoktatás, nappali OKJ.


Mi történne ha feljelentené a tanárt?

Mi az elkobzásnak a jogalapja?


Csak a kérdésre, bárki aki vitát szít jelentem.


2018. máj. 15. 13:48
1 2
 11/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ugyanis ha olyan helyen parkolsz "tilosban", akkor bizony elveszik az autódat - elvontatják."


De ez nem büntetés, hanem közlekedésbiztonsági intézkedés. És ha érte mész, rögtön visszakapod.

2018. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"Felnőttoktatás, nappali OKJ." Voltam, ilyenen, tudom hogy némelyik "diák" olyan minősíthetetlenül viselkedik. hogy az oktató kénytelen úgy bánni vele mint egy gyerekkel. Gondolom itt is a munkaügyi indította a tanfolyamot, és csak azért vannak ott egyesek hogy ne kelljen visszafizetni a tanfolyam árát, de csesznek tanulni. Inkább telefont nyomkodnak...
2018. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ombudsman-állásfoglalás (K-OJOG-93/2005.) van arról, hogy a tanár elveheti a középiskolában IS, a tanórán a mobiltelefont, amennyiben az iskolai házirend tartalmazza ezt a lehetőséget. A tanóra végén azonban vissza kell adnia.
2018. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!