Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van bármilyen törvény/határoza...

Van bármilyen törvény/határozat/jogszabály bármi ami feljogosít egy tanárt, hogy a diákjától hosszabb időre elkobozzon egy tárgyat?

Figyelt kérdés

Ha az adott órára elveszik okés.

Ha nap végéig, még le lehet nyelni.

Ezekből általában nincs probléma meg mindenki rámondja hogy miért vette elő, miért nem halkította le stb (telefon ugye)


De ha 1 napnál jóval hosszabb ideig?

Egy osztálytársamtól egy szaktanár elvette a telefonját múlt héten, és csak évzárón akarja visszaadni neki. (Jun 18)


Felnőttoktatás, nappali OKJ.


Mi történne ha feljelentené a tanárt?

Mi az elkobzásnak a jogalapja?


Csak a kérdésre, bárki aki vitát szít jelentem.


2018. máj. 15. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Nincs joga.

-Viszont azt nem értem, hogy miért nem tudjátok megérteni hogy az egy iskola, és nem telefonközpont.

Ez pont ugyanolyan bunkóság mint amikor beülök a moziba és valakinek biztos csörög a sz@aros bunkofonja.

-Miért nem tudjátok kikapcsolni a telefont?


Egyszerűen oldanám meg

akinek csörög a telefonja 1-s

aki nyomkodja 1-s

év végén ezeknek olyan kérdéseket tennék fel, hogy garantált a bukás, és fizethetik a millás költségeket.

-megjegyzem csak ha munkaügyön keresztüli az okj-

Nem elég, hogy állja az állam a költségeket + ad még valamennyi juttatást, és mégis ilyennel b@sszátok el az egészet.

2018. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hülye vagy?

Úgy feljelenteném a Rendőrségen, mint a szart.

Az ilyet tanácsolják el, aztán kész, nem a telefont kell tőle elszedni2.

2018. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nincs alapja. Ha feljelenti, a tanárt elmarasztalják.
2018. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Semmi joga magánál tartani a telefont ha az illető akitől elvette az nagykorú.


Másféle retorziót alkalmazhat pl. fegyelmi vagy kitiltás az oktatásról, de tárgyat magánál nem tarthat.

Nem feljelenteni kell, hanem udvariasan a feletteséhez kell fordulni.

A főnökénél kell érdeklődni Igazgató helyettes, igazgató vagy hasonló)- nem balhézni, a nyugalom és udvariasság a legnagyobb segítség ilyen esetekben - és elmondani mi történt.

Elmondod, hogy hibáztál, ezért az oktató elvette a telefonod (akármidet), jogosan. Azonban szeretnéd visszakapni már és ebben kéred a segítségét (ez fontos, ha segítséget kérsz az más alaphelyzet, mint ha követelőznél vagy fenyegetőznél), mert az oktatódnál eddig nem jártál sikerrel, de mivel a tied, szükséged van rá.

Vagyis a barátodnak.


Nem kell mondani, hogy az oktató nem akarta visszaadni, vagy hogy azt mondta majd az évzárón.


Természetesen jönni fog majd a letolás, hogy az órán tiltja a házirend stb. stb. amiben tök igaza is lesz. Értően kell bólogatni és elfogadni, hogy igen, valóban hiba volt és helytelen. Mert az volt, tanulni mész az órára és nem telefonozni vagy más kütyüt nyomkodni, zenét hallgatni.

A fejmosás része a büntetésnek és annál tovább tart, minél kevésbé látszik, hogy megtette a hatását. Egy udvarias embert kevésbé szúrnak le, mint aki azzal nyit be, hogy "feljelentem az oktatót ha azonnal nem kapom vissza a cuccomat".


A lényeg, hogy nem tagadhatják meg a tulajdonod visszaadását.

Az oktatóban valószínűleg tévesen indult be az iskolai reflex, ugyanis a középiskolásoktól még joggal veszi el a tanár úgy, hogy majd ha a szülő bejön érte, akkor neki visszaadja. Ez sokkal nagyobb büntetés a diáknak, mint más. A szülő meg néha nem hajlandó bejönni és ezért a diáknak az évzárón adják vissza a cuccát, mert akkor már muszáj.

2018. máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"ugyanis a középiskolásoktól még joggal veszi el a tanár úgy, hogy majd ha a szülő bejön érte"


A joggalt úgy érted hogy jogalappal, vagy önkényesen mert megteheti, "hatalmasabb"?


Én szerintem akkor sem vehet el a tanár senkitől semmit, ha 18 év alatt van. Akkor sincs semmi jogalapja, de cáfoljon rám valaki, hisz ez a kérdés, hogy ilyen esetekben mi képez jogalapot az elkobzásra.

Bár szinte tudtam hogy semmi, és itt sem írt senki semmit rá eddig. (Amúgy szerintem 45percre sem vehetné el, csak itt még mindenki nyel egy nagyot mintsem balhézzon a megkövült tanárral tisztelet a kivételnek ha tényleg indokoltan szeretné elvenni a tanár)


Amúgy ilyen esetekben szerintem max ezeket teheti meg a tanár, legyen a tanuló 18+ vagy 18-, nem számít:

-szaktanári

-kiküldi (mondjuk elvileg amíg nem rúgták ki, nem vonhatja meg a tanulás jogát, persze ez itt anomália)

-elviszi az igazgatóhoz/odahívja az igazgatót

-előzőből következtetve intések

-végül kirúgják

2018. máj. 15. 16:22
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Azért tisztáznod kellene magaddal, hogy miért is írtad ide a kérdést.

Ha eleve meg van a magad véleménye és csak megerősítésre vártál, akkor úgy kellett volna kérdezned. Ha tényleg kíváncsi voltál a válaszokra, akkor meg nem ilyen hangvételben kellene reagálnod arra, ami nem tetszik benne.


A joggal vagy jogalappal ez esetben egy és ugyanaz.

Az oktatási intézmények működését, benne a diákok jogait és kötelességeit is a HÁZIREND szabályozza.

Minden oktatási intézménynek joga van a saját házirendjét maga kialakítani, abba ugyanis beleszólhat az ott tanuló diákok szüleiből álló munkaközösség is és a diák önkormányzat is. Nélkülük nem lehet módosítani sem.


A házirendben pedig nagyon sok helyen le van írva, hogy az oktatási intézmény területén tilos pl. a mobiltelefon használat stb. Van iskola ahol szigorúbbak, van ahol kevésbé.

Egyik gyerekem iskolájában semmiféle ilyen eszköz nem lehet a gyereknél, még kikapcsolt állapotban sem, másik iskolájában viszont nyugodtan, lévén informatikusokat oktatnak.

Ha pedig benne van a házirendben, hogy nem lehet a diáknál bekapcsolt állapotban eszköz, akkor azt a tanár bizony joggal veszi el tőle, mert megsértette vele a házirendet.


Felnőttoktatásban végképp nevetséges a dolog, mert önként megy oda tanulni, nem azért mert iskolaköteles.

Ha nem akar tanulni, akkor menjen onnan el és hagyja a többieket békén, akik akarnak.

A tanárnak tökéletesen igaza volt abban hogy elvette tőle, abban nem, hogy csak év végén kaphatja vissza.

Én magam az óra végén visszaadtam volna azzal a megjegyzéssel, hogy ha legközelebb is előfordul, akkor neki kell kimennie az óráról.

2018. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Középiskolás, általános iskolás telefonját sem tarthatja a tanár jogosan magánál. Más magántulajdonát nem lehet elvenni, akkor sem, ha az a "más" még kiskorú. Házirend nem rendelkezhet arról, hogy a gyerek értéktárgyát az iskola/pedagógus magánál tartja. Óra végéig elveheti, de magával nem viheti a teremből. A házirend megsértését nem lehet törvénytelenséggel szankcionálni. Iskolatitkárként hozzám is jönnek néha pedagógusok, hogy zárjam el a páncélszekrénybe a gyerek telefonját. Határozottan meg szoktam tagadni.
2018. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most az hogy valaki elfelejtette lehalkítani nem akkora vétség.


A hangnemet behaluztad, egyáltalán nem írtam úgy.


Szinte nincs olyan iskola aminek a házirendjében nincs benne a telefon. Amiket fentebb felsoroltam, azokat kaphatják érte. Viszont elkobozni nem lehet, vagy cáfoljon rám valaki.


Most figyelj, valaki tilosban parkol mert nem látta a táblát. Megbüntetik, de nem elveszik a kocsiját 1+ hónapra. Ha embert üt el akkor sem veszik el a kocsiját, csak eltiltják a vezetéstől, de a kocsija megmarad.

2018. máj. 15. 21:27
 9/13 A kérdező kommentje:

na mind1, igazából akkor kaptam a kérdésre választ: nincs jogalap hozzá.


Mindenkinek köszönöm amúgy :)

2018. máj. 15. 21:40
 10/13 anonim ***** válasza:

#8


Hát ebben tévedsz.


Ugyanis ha olyan helyen parkolsz "tilosban", akkor bizony elveszik az autódat - elvontatják.

Nem is kapod vissza csak akkor ha érte mész és kifizeted a költségeit.

2018. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!