Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendezett adossagnak szamit igy?

Rendezett adossagnak szamit igy?

Figyelt kérdés

Apu nem fizetett kb. 10 evig gyerektartast. Ugy tudom, hogy anno havi 8 ezer forintra iteltek meg ezt az osszeget, de ezt se volt hajlando fizetni, felem se nezett.

Aztan ahogy 14 lettem csinalt nekem bankkartyat, arra utalt havonta-kethavonta 20 ezret, az utobbi 1-2 evben 30-at, ezt sem mindig havonta.


A lenyeg, hogy papiron 530ezer forint tartozasa van felem. O azt mondja, hogy neki nincs adossaga, o igy kifizette, hogy havi 20ezreket utalt. Errol semmifele papir nem irodott.

Most anyut fel akarja jelenteni az egesz apai agi csalad.


Ez rendezett adossagnak szamit igy, hogy ilyen modon rendezte, amirol senki nem tudott, vagy ugyanugy el az 530ezer?

Illetve ha kiszamolja es "tobblet" keletkezik, mint tulfizetes visszakovetelheti?

Milyen eselyei vannak anyukamnak a birosagon?

Segitsetek! :(

20/L



2018. márc. 28. 18:50
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:

Most elmeletileg apu kisebbik hugaval egyezkednek errol a tartozasrol.


Ugye azt nem tudta senki, hogy ez a 20ezer ez a korabbi tartozasabol vonodik le, en is most tudtam meg par napja, hogy anno, volt mar 10 eve is, hogy 8ezret iteltek meg. Mert ugye senki nem ertette, hogy mire gondol az alatt, hogy o rendezte.

Hat erre... emlekezett, hogy regen volt egy ilyen rendelet vagy itelet, nem tudom, es o az alapjan alakitotta a dolgait.

Egyetlen egyszer vontak le a munkahelyen a fizetesebol, cserebe anyut megtamadta ejszaka es elvette a taskajat. Utana fel is mondott.


Tehat tulajdonkeppen o kifizette. Meg ha nem is tartom teljesen korrektnek, az apai reszet meg plane.

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a kommentet! Mentek a zold kezek. :)

2018. márc. 29. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!