Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendezett adossagnak szamit igy?

Rendezett adossagnak szamit igy?

Figyelt kérdés

Apu nem fizetett kb. 10 evig gyerektartast. Ugy tudom, hogy anno havi 8 ezer forintra iteltek meg ezt az osszeget, de ezt se volt hajlando fizetni, felem se nezett.

Aztan ahogy 14 lettem csinalt nekem bankkartyat, arra utalt havonta-kethavonta 20 ezret, az utobbi 1-2 evben 30-at, ezt sem mindig havonta.


A lenyeg, hogy papiron 530ezer forint tartozasa van felem. O azt mondja, hogy neki nincs adossaga, o igy kifizette, hogy havi 20ezreket utalt. Errol semmifele papir nem irodott.

Most anyut fel akarja jelenteni az egesz apai agi csalad.


Ez rendezett adossagnak szamit igy, hogy ilyen modon rendezte, amirol senki nem tudott, vagy ugyanugy el az 530ezer?

Illetve ha kiszamolja es "tobblet" keletkezik, mint tulfizetes visszakovetelheti?

Milyen eselyei vannak anyukamnak a birosagon?

Segitsetek! :(

20/L



2018. márc. 28. 18:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
25%
Én vissza utalnám a pénzét,ezt lehet azért csinálta h ártson vele.. Gondolom azóta se nézett feléd. Nálunk a cégvezető ur papiron meztelen fenekü lett,de nem is baj,mert a fiamnak van nevelőapja aki szereti.. Kitartás.
2018. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem, ez nem rendezett adósság. A gyermektartasdijat nem a gyerek kell higy kapja, hanem a gyereket nevelő szülő, a birosagi ítéletben meghatározott összegben és az abban szereplő időpontig. Amit neked utalt, az nem szamit tartasdijnak, azh zsebpénz.

A papiron levő adósságot hogy kell érteni ? Anyád indított ellene végrehajtást ? Ha nem, akkor Nincs adósság, max 6 honapra visszamenőleg lehet követelni. Mivel te 20 éves vagy -hacsak nem tanulsz nappali tagozaton 18 éves korodtól folyamatosan-eleve nem jár már 2 éve tartásdíj. Anyukád a világon semmit nem tud csinalni, már nincs jogalapja, hiszen nagykoruh vagy

2018. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat ugyan miért akarja feljelenteni?
2018. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Zavaros még mindig, pedig most harmadjára írod ki ha jól emlékszem.


Te tudtál a számláról és az utalások róla? Összesen mennyit utalt oda? Anyukádat miért akarják feljelenteni?

2018. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Vegrehajtast inditott regen, igen, amit raterheltek a hazukra, amit most igy nem tudnak eladni.
2018. márc. 28. 18:58
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alapon akarja anyukádat feljelenteni?
2018. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

A gyerektartast 6 eve nekem utalja, sajat bankszamlamra. "Gyerektartas" kozlemennyel.


Azert akarja feljelenteni, mert o nem fogja "ketszer kifizetni". Mivel anyu nem akar semmi papirt alairni a vegrehajtoval.

Az o allitasa szerint ezekkel a havi 20ezrekkel rendezte az elozo evek tartozasait is.

2018. márc. 28. 19:00
 8/31 A kérdező kommentje:

Ergo o azt akarja ebbol kihozni, hogy anyu hazudik azert, hogy ketszer kapja meg az osszeget.


Igen kiirtam meg multkor a kerdest, csak azota ilyen fejlemeny tortent. Es ez most mar igy teljesen osszezavart. Most tortent, hogy tobb ember anyu ellen megy, tobben akarjak feljelenteni.

2018. márc. 28. 19:02
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
A 6 év alatt utalt összeget valóban nem kell mégegyszer kifizetnie ezt, hiszen ott volt a közleményben, hogy tartasdij.
2018. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
42%
6 éve havi 20e majdnem másfél millió. Apukád beadja a végrehajtó felé az utalások bizonylatát, a végrehajtó pedig lezárja az ügyet. Anyukádnak jó vastag bőr van a képén, háromszorosát kifizette a tartozásnak már apud...
2018. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!