Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendezett adossagnak szamit igy?

Rendezett adossagnak szamit igy?

Figyelt kérdés

Apu nem fizetett kb. 10 evig gyerektartast. Ugy tudom, hogy anno havi 8 ezer forintra iteltek meg ezt az osszeget, de ezt se volt hajlando fizetni, felem se nezett.

Aztan ahogy 14 lettem csinalt nekem bankkartyat, arra utalt havonta-kethavonta 20 ezret, az utobbi 1-2 evben 30-at, ezt sem mindig havonta.


A lenyeg, hogy papiron 530ezer forint tartozasa van felem. O azt mondja, hogy neki nincs adossaga, o igy kifizette, hogy havi 20ezreket utalt. Errol semmifele papir nem irodott.

Most anyut fel akarja jelenteni az egesz apai agi csalad.


Ez rendezett adossagnak szamit igy, hogy ilyen modon rendezte, amirol senki nem tudott, vagy ugyanugy el az 530ezer?

Illetve ha kiszamolja es "tobblet" keletkezik, mint tulfizetes visszakovetelheti?

Milyen eselyei vannak anyukamnak a birosagon?

Segitsetek! :(

20/L



2018. márc. 28. 18:50
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ha 18 eves koromig szamoljuk akkor 4 ev, de igazabol a tortenet szempontjabol mindegy.


Na igen, ez is aggaszt, hogy a 6 ev (vagy akar 4 evvel szamolva is) alatt osszegyult penz meghaladja az 500ezret. Es hogy nem e visszakoveteli a kulonbozetet.

2018. márc. 28. 19:08
 12/31 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos visszakövetelheti.
2018. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, menjetek ezzel ügyvédhez, azért van. Imádom, mikor az átlag proliember nekiáll fenyegetőzni, hogy majd feljelent, dobálja a levegőbe a szavakat és mindenki úgy összeszarja magát, holott láthatóan ő fogja a rövidebbet húzni.
2018. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Ugyved lesz ebbol mar mindenkepp, ezt mar mashogy nem is lehet. Csak erdeklodtem, hogy kb mire szamithatunk.

Miota elkezdodott ez az egesz nem keres, nem erdekli mi van velem, nem tudom miert ram haragszik, mikor ez az o ugyuk.


Mert ugye o utalta nekem a penzt. Es senki se gondolta, hogy o azzal a 20ezerrel egyuttal torleszti a korabbi adossagait. Hogy amugy 8ezer forintot kuldott volna. Ezert zavaros.

2018. márc. 28. 19:14
 15/31 anonim ***** válasza:
94%
Amit havonta azon felül fizetett, mint amit megítélt a bíróság, az mind a korábbi tartozást csökkenti. Ha 8e van megítélve és nem lett módosítva, akkor bizony a havi 8 feletti rész az olyan, mintha kifizette volna a korábbi éveket.
2018. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Senki sem gondolta...


De komolyan, szerintetek akkor miért küldte a pénzt?

2018. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%
Hát azért ennél picit több eszetek lehetett volna.... Ottg a közleményben, higy gyermektartásdíj, több int a megállapított, 100 emberből 100nak sikerült volna felfognia....
2018. márc. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Először is meg kéne nézni, PONTOSAN mennyit küldött ÖSSZESEN. Amíg nincs bírósági végzés, hogy a tartási kötelezettség megszűnt, addig fizetnie kell, folyamatosan. Ha nappali tagozaton tanulsz, akkor most is jár az a 8 ezer, ami egyébként nevetségesen alacsony összeg. 4 éves korod óta bő másfél milliót kellett volna fizetnie, ha nem utalt havonta, akkor kb. 15 ezer forintos havi átlaggal számolva nagyjából összesen egymilliót kaptál tőle. Vagyis messze nem fedezi az adósságát a pénz, ha így van, ezért számold össze, pontosan mennyit kaptál tőle.
2018. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Mert azt mondta, hogy "innentol kezdve akkor fizetek lanyom normalisan".

Tudtam, hogy gyerektartas, addig eljutottam. Csak azt nem tudtam, hogy ez csokkenti e a korabbi tartozast. De akkor igen.


En ugy tudom 8 ezret iteltek meg, talan kesobb valamennyit emeltek, de ez par ezer forint.

2018. márc. 28. 19:33
 20/31 anonim ***** válasza:

Mert azt mondta, hogy "innentol kezdve akkor fizetek lanyom normalisan".


Segítek: normális, amit megítéltek. Sima matek, kellett volna fizetnie x*8ezret, ő fizetett y*20ezret. HA előbbi a több, akkor van még tartozása, ha utóbbi, akkor nincs.

2018. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!