Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendezett adossagnak szamit igy?

Rendezett adossagnak szamit igy?

Figyelt kérdés

Apu nem fizetett kb. 10 evig gyerektartast. Ugy tudom, hogy anno havi 8 ezer forintra iteltek meg ezt az osszeget, de ezt se volt hajlando fizetni, felem se nezett.

Aztan ahogy 14 lettem csinalt nekem bankkartyat, arra utalt havonta-kethavonta 20 ezret, az utobbi 1-2 evben 30-at, ezt sem mindig havonta.


A lenyeg, hogy papiron 530ezer forint tartozasa van felem. O azt mondja, hogy neki nincs adossaga, o igy kifizette, hogy havi 20ezreket utalt. Errol semmifele papir nem irodott.

Most anyut fel akarja jelenteni az egesz apai agi csalad.


Ez rendezett adossagnak szamit igy, hogy ilyen modon rendezte, amirol senki nem tudott, vagy ugyanugy el az 530ezer?

Illetve ha kiszamolja es "tobblet" keletkezik, mint tulfizetes visszakovetelheti?

Milyen eselyei vannak anyukamnak a birosagon?

Segitsetek! :(

20/L



2018. márc. 28. 18:50
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Ezt nehez lenne mar osszeszamolnom.

Az elozo kartyamat megszuntettem, gondolom utolag nem tudok bankszamla kivonatot kerni megszunt kartyanal. Foleg evekre visszamenoleg.

A mostani kartyam el, de kb felidotol.

De neki nyilvan megvannak, az a vegrehajtos papiron nincs feltuntetve, hogy o mekkora osszeget rendezett.


Igen, nevetsegesen alacsony a 8ezer forint. 20-30at kuldott, ahhoz kepest, hogy Ausztriaban dolgozik, jol keres, plusz valoszinuleg felvette ram az osztrak csaladit. De igazabol ez csak "gyors torlesztes" volt ugy nez ki, nem az aktualis honapra kuldte a 20-30ezret, hanem visszamenoleg tobbre.

2018. márc. 28. 19:40
 22/31 anonim ***** válasza:
Tényleg menjetek ügyvédhez. Eleve ha végrehajtó tette rá a házra a tartozást, akkor felé kell elszámolni, gondolom, nincs semmilyen papír, megegyezés, amit a végrehajtó is elfogadott, hogy így, részletekben törleszti a pénzt. Arról meg szó nincs, hogy túlfizetett volna, ha fentebb jól számoltam.
2018. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Az elozo kartyamat megszuntettem, gondolom utolag nem tudok bankszamla kivonatot kerni megszunt kartyanal. Foleg evekre visszamenoleg. "


Dehogynem, ott van elektronikusan.

2018. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

A vegrehajtos levelben az van, hogy apu "reszben vagy egeszben rendezte a tartozasat, amit okirattal tud igazolni". Az, hogy mekkora osszeg nem szerepel sehol.

Illetve, hogy anyu errol 15 napon belul nyilatkozzon.

2018. márc. 28. 19:43
 25/31 anonim ***** válasza:
A kártyacserének semmi köze hozzá, a számláról a bank évekre visszamenőleg kiadja a kivonatot. Szóval ez nem kifogás. Ráadásul ő is tudja igazolni a saját bankjából, mennyit utalt és mikor.
2018. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Akkor anyukád szépen leírja, hogy mennyit kaptatok, csatoljátok a banki kivonatokat és kész. MAjd megszámolják, jár-e még.
2018. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Igen, neki biztosan megvannak ezek.

Nem tudtam, hogy toroltnel is meg lehet nezni, de akkor utanaszamolok a dolognak.

2018. márc. 28. 19:45
 28/31 anonim ***** válasza:
23%

Ne csak azt írja le, hogy mennyit kaptatok, hanem azt is, hogy ebből mennyi a megítélt gyerektartás.

Egyébként a helyében én simán lenyilatkoznám, hogy ÉN nem láttam a tartozásból egy fillért sem. Egyúttal utánanéznék, vett-e fel apuka osztrák családi pótlékot, adókedvezményt, aztán leülhetünk tárgyalni, hogy mennyit ad még neked a ház árából, ha jót akar magának.

2018. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Az teny, hogy anyu abbol a penzbol nem latott semmit, de anno o beleegyezett szoban, hogy oke, utalja nekem a penzt, ot nem erdekli, csak viselkedjen apakent.

Nem igazan sikerult. O tegnap telefonban kijelentette anyunak, hogy mar neki miert is kene egy forintot is fizetnie, dolgozok iskola mellett, alberletben lakok (a parommal), szerinte ha van ennyi penzem akkor meg tudom oldani. Ot mar nem kotelezi senki (nem hiszi el, hogy iskolaba jarok, papirokat kovetel tolem, iskolalatogatasit) , o rendezte a tartozasat, kesz. Ezt csak ugy mellekesen megjegyeztem, a sztorin nem valtoztat.


Az osztrak csaladit valoszinu felvette, nem tudjuk tutira, nem mondta el soha. Csak mashogy nem igazan kuldott volna penzt. Csak ugye itt az a baj, hogy anyu is kapta ithon utanam a rendes osszeget, meg apu is kint. A masik felelmem, hogy nem e elintezte, hogy lakcimugyileg egy helyen lakok vele... ennek okmanyirodaban tudok utananezni?

2018. márc. 29. 08:58
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

20 vagy. Kaptál levelet, hogy választás lesz? Akkor jó a lakcímed.


És tök mindegy, hogy anyád miről tud, mit tagad le, a pénzt megkaptátok.

2018. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!