Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2/6 részem van a férjem után egy házba mert a férjem meg halt. De ez a ház a férjem édesanyjáé és édesapjáé volt. A férjemnek van még 2 testvére az egyik meghalt és van neki egy lánya a lánya lakni akarja a házat de nekem a pénz kellene! Meg-e tehetem azt,hogy kérem,hogy fizesse ki a férjem részét nekem?

2018. márc. 7. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne kérhetnéd?
2018. márc. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert a lány aki lakja azt mondta,hogy ő nem füzet és ő akkor is lakni fogja ha bele bolondulok is. Szóval akkor bíróság által kérjem?
2018. márc. 7. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérni lehet a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését. Ez legrosszabb esetben oda vezet, hogy elárverezik töredékáron a házat, te megkapod ebből a túró pénzből a tulajdoni arányodnak megfelelő összeget, és csá. Szerintem próbálj meg megegyezni a csajjal, jobban jártok, de belengetheted neki, hogy te kész vagy elmenni a legvégsőkig, és a fenti eredmény várható, ha megmakacsolja magát. Vannak trükkök, amivel jobb belátásra bírható, pl. beköltöztethetsz a tulajdonrészedbe 8 alkoholista idénymunkást egy kis bérleti díjért, erre jogod van.
2018. márc. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, bocsánat.


Van egy ház, amit 3 testvér örökölt. Ebből az egyik testvér volt a férjed. A ház nem külön családi vagyona volt a férjednek? Hogy van benne 1/3 rész tulajdonjogod?


Az egyik testvér gyereke a házban akar lakni. Mért ne lakhatna? Ki lakik a házban?


És mi van a 3. testvérrel?

2018. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A férj nyilván megörökölte, majd az ő halála után kapta meg a kérdező, hisz a férfinek ő volt az örököse.


Kérdezőnek:

Bérleti díjat kérhetsz a tulajdonrészedre.

2018. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 8. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Bérleti díjra jogosult vagy.
2018. ápr. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!