Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek táncnak, lehet ezért?

Beidéztek táncnak, lehet ezért?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt egy szórakozóhelyen egy részeg csávó belémkötött és megvert. Jött a rendőrség bevittek minket kihallgattak, írták jegyzőkönyvet, közölték hogy van felvétel mindent láttak a videón, nem én vagyok a hunyó. Kérdezték akarok-e feljelentést tenni, mondtam nem élnék ezzel a lehetőséggel.

Lehet hogy emiatt az ügy miatt idéztek be mint tanú, esetleg a rendőrség hivatalból indított eljárást? Csak mert akkor a nyomozók azt mondták nem lesz folytatása a dolognak. Valamint ha ez ügyben idéznek be akkor sértett vagy hasonló lennék nem tanú nem?



2018. jan. 9. 17:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tanúnak* csak az autó korrekt szórakozik
2018. jan. 9. 17:21
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
"Tanúnak* csak az autó korrekt szórakozik" Meg te amikor ugy küldöd el, hogy el sem olvasod!
2018. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Köztörvényes bűcselekménynél nem kell feljelentés, a hatóságnak kötelessége eljárást indítani, ha tudomására jut. Ezt valószínűleg garázdaságnak minősítette valaki, miután megnézte a felvételt. (Esetleg nem az, akivel beszéltél.) A sértett pedig csak tanúként kötelezhető nyilatkozatra, ezért írtak tanút az idézésben.


[link]

2018. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És még az hogy nem a bíróságra hanem a rendőr kapitányságra kell mennem jelenthet valamit? Pont azért nem akartam feljelentést mert ezt a kihallgatásra járást akartam kihagyni, amúgy sem lett 8 napon túl gyógyuló sérülésem.

Köszönöm a normális választ!

2018. jan. 9. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nyomozati szakaszban van az ügy, azért a rendőrségre mész. Mondjuk nem tudom, mit akarnak, ha már egyszer kihallgattak... de ilyen a bürokrácia. Ha mázlid van, bíróságra már nem kell menned, elég az írásos vallomás. Esetleg ezt kérd is, mert nem akarsz találkozni a vádlottal. De nem tudom, hogy ez lehetséges-e, kérdezd meg a rendőröket (bár eddig se volt jó a jövőre vonatkozó tippjük.)
2018. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Szembesítés lesz, farkasszemezhetek majd a csávóval?
2018. jan. 9. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék, hogy az eset garázdaság gyanúját kelti, ami viszont közvádas bűncselekmény, tehát ha hivatalból indult eljárás, nem mellesleg akár más is tehetett emiatt feljelentést az ügyben (pl. a szórakozóhely tulajdonosa, most csak a hasamra ütöttem), akkor folyik mégiscsak az eljárás.

És attól, hogy te sértettje vagy egy ügynek, attól tanúként idéznek és tanúvallomást teszel. Attól, hogy te vagy sértett, attól még tanúként kezelnek, te sértett tanú vagy abban az esetben.

Más lett volna a helyzet, ha csak könnyű testi sértésről lenne szó, mert az ugye ha nincs más minősítése, súlyosabb minősítése, súlyosabb esete, akkor magánvádas eljárás keretében folyik, tehát ha te nem élsz magánindítvánnyal, akkor valóban nincs eljárás.

A rendőrségre pedig azért kell menned, mert még nyomozati szakban van az ügy, tehát nem történt meg a vádemelés, nincs még bíróságon az ügy.

Viszont számíthatsz arra is, hogy ha szükséges, akkor a bíróságra is meg fognak idézni (pl. ha a vádlott tagad, vagy ellentmondásosak nagyon a vallomások - akkor ezeket a dolgokat tisztázni kell).

A szembesítésen meg ha szükséges, akkor igen, egymás szemébe kell mondani, hogy ki mit állít.

2018. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben értem. Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 9. 20:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Sokadjára is olvasva még ezt a részét megtennéd hogy elmagyarázod? Ha szükséges akkor a szemébe is kell nézni. Tehát egy szembesítés alkalmával nem 100% hogy találkozok a figurával?
2018. jan. 9. 22:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen.


Én is voltam már így, Székesfehérváron a vasútállomásra menet kiraboltak, megvertek még 2007-ben. Én feljelentést tettem, 2x hallgattak még ki tanúként, a tárgyaláson volt szembesítés is, ahol a kisebbségi figura próbált mindent tagadni. 4 év letöltendőt kapott ezért, kiderült, hogy Ő maga még 2 másik embert is kirabolt ugyanott. Kérdezhetitek, hogy miért nem álltam ellen, de ha az ember torkához egy Snitzert fognak az nem jó érzés.

2018. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!