Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha beidéztek a...

Mit tehetek ha beidéztek a bíróságra tanúként, de nem szeretnék elmenni?

Figyelt kérdés
Még nyáron a fölöttünk lakók verekedtek, az anyuka bottal verte és megkéselte kb 40 éves fiát. Én hívtam ki a rendőrséget. Átestem pár kihallgatáson ennek kapcsán, de a tárgyalás februárban lesz, ahova el kell mennem. Mivel naponta találkozok velük el se tudom képzelni, hogy milyen lenne ha ott előttük kéne erről beszélnem, és félek is tőlük, nagyon nem szeretnék utána összefutni velük a lépcsőházban. Szerintetek lehet valamit tenni annak érdekében, hogy ne kelljen mennem, vagy esetleg másik időpontban kelljen, hogy ne előttük kelljen erről beszélnem? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de szerencsére eddig még nem kellett ilyenekkel foglalkoznom, így nem vagyok jártas a témában.
2015. dec. 7. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha be vagy idézve akkor menned kell nincs mese. Nincs ráírva a papírra, hogyha nem mész akkor elővezettetnek?
2015. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De igen. :( De gondoltam, hogy előtte felhívom őket, vagy írásos kérelmet vagy akármit írok, hogy külön mehessek be..vagy ez lehetetlen szerinted?
2015. dec. 7. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Van ilyen hogy védett tanú, nyújts be egy kérvényt a bírósághoz hogy kezeljenek védett tanú ként. Ha jóltudom ezt engedélyezik és tehetsz tanúvallomást úgy hogy nemlesznek jelen a vádlottak. Próba szerencse.
2015. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2015. dec. 7. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:
szívesen.
2015. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!