Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanúként beidéztek a bíróságra...

Tanúként beidéztek a bíróságra, ott fel fogják olvasni a kb 4 éve tett tanúvallomásomat amit anno a rendőrség készített?

Figyelt kérdés

Nem nagyon emlékszem semmire,de nincs is mire,nincs félni valóm. Már akkor is mikor a rendőrök kérdeztek ki akkor se tudtam semmit mondani mert félreértés volt,hiába próbálták rám kényszeríteni,hogy ugyan mondjak már valamit az ügyről.

(Egy barátnőm írt nem valós dolgot az én nevemben,és akkor nem akartam őt beköpni hiszen az én nevem alatt futott a dolog,sajnos nem néztem meg hogy mit írt,de így meg az én időmet rabolják hogy be kell mennem tárgyalásra) Most se fogok tudni mit mondani,csak azt hogy akkor azt az írást hirtelen felindulásból írt(uk)am.. Tök ciki...



2013. okt. 1. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
ELMESZAKORVOSI szakértői vizsgálatra küldenek, én kevesebbért mentem, de nem ám egyszer, hanem 5 alkalommal. 100ezer a költsége...
2013. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Agent Cooper ***** válasza:
66%
A terheltnek nincs igazmondási kötelezettsége, és szabadon dönthet arról, hogy tesz-e vallomást vagy sem. A bíróság a nyomozás során tett vallomását felolvassa, a vallomását fenntarthatja, kiegészítheti, de akár eltérő vallomást is tehet.
2013. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Részeket lehet, hogy fel fognak belőle olvasni, rákérdezni, hogy most miért mondasz mást, akkor tévedtél-e, vagy most...


Most tanúvallomás vagy terhelt vagy amúgy?


Mindegy, mert, amit feljebb írtam, az mindenképp így lesz, annyi a különbség, hogy terheltként (immár vádlott a bírósági szakban) nem vagy köteles se igazat mondani, se magadra bármi terhelőt előadni.

Tanúként viszont igazmondási kötelezettséged van, csak magadat vagy családtagodat nem kell bűncselekménnyel vádolnod.

2013. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!