Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok hozzá, hogy ha...

Mit szóltok hozzá, hogy ha egy terhes nőre rájön a szülés a magyar határon, nem engedik át soron kívül, hanem várja ki sort?

Figyelt kérdés
Terhes feleségemmel már másodszor fordult elő, hogy az ukrán-magyar határon a magyar katonák nem engedtek fel soron kívül, hanem közölték, hogy várjunk a sorunkra. Ma például az ukrán katonának egy szót sem szóltam, hogy felmennénk, mivel kezelésre kell mennünk, mert csak 8 autó volt előttünk. Ő még is betelefonált, hogy egy 9 hónapos terhes van a sorban, és engedjék fel soron kívül. A magyar szakaszon viszont kb 3x ennyi autó volt. Ment a feleségem megkérdezni a magyar katonát, aki nem engedte fel, helyette álltunk egy órát a sorban. Pedig van egy sor, ami sosem dolgozik, mindig üres és a lámpa piros. Megkérdezte és mikor megindul a szülés, akkor mi lesz? Azt mondták, hogy az a törvény, hogy akkor sem mehet fel soron kívül! Mit szóltok ehhez? Nem szégyen, hogy egy MAGYAR emberhez így viszonyulnak?

2013. szept. 23. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért kéne előre engedni valakit mert terhes? Egyáltalán miért kell egy 9 hónapos terhessel Ukrajnába átmászkálni?
2013. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Az a helyzet, hogy a magyar határőrök be vannak tojva, mert folyamatosan csökken a létszámuk, fogy a meló. Nemrég a horvát határ vált lényegtelenné, így ott is jobban fontoskodnak egyesek, hogy nyomatékot adjanak a létjogosultságuknak, hogy minden szabályt betartanak. Akkor ez az ukrán határra 3x-osan érvényes.
2013. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt mondták akkor sem engedik előre, ha rájön a szülés! Hanem várjon egy két órát a sorban! Ha szerinted egy szülő nőt nem kell előreengedni, akkor már gondok vannak...

Kárpátalján élünk, kiköltöztünk 8 éve, mivel itt él a család.

2013. szept. 23. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

A határőrség nem túl dinamikus, ez ilyen dolog...

Felénk volt egy olyan eset nemrég, hogy kb pont a határon gyulladt ki a tarló. Riasztották a román és a magyar tűzoltókat, a román ki is ért (kb 20 km-rel közelebb voltak), eloltotta, de nem engedték át őket a határon, hogy a tűz másik felét is oltsák. Ezért majdnem elérte a tűz a közeli falut, mire a magyar tűzoltók is kiértek, hogy végre elkezdjék az oltást.

2013. szept. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

A szül kihívod mentőt a határhoz oda sétál a feleséged a dokihoz aztán kész.

Terhesség nem betegség, ha nem szül akkor miért kellene előbbre engedni mint bárki más. Hisz csak úgy indul útnak, hogy tudja mennyi útvár rá és mennyire bírja.

Ilyen alapon mindenkit előbbre lehetne engedni,mert idős ember van vele, vagy mert gyerek van vele.

2013. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha nem SOS helyzet van, akkor a terhesnő is kibírja azt az órát a kocsiban ülve, hátradöntve az ülést vagy pár percet sétálgatva. Ha meg elkezdődnek fájások a magyar határőrök ész nélkül engednek át bennetek a határon.

Nem megy ám olyan gyorsan a szülés, hogy egyszer csak hip-hop kipottyan az a gyerek.

2013. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát van néhány primitív magyar határőr.

Sosem fogom elfelejteni, amikor még szerb táblás kocsim volt, a Kelebia- Tompa átkelőnél magyarul köszöntem a magyar vámosnak, ő meg szerbül motyogta a néhány betanult szavat, amit én nem értettem.Erre leb*szott hogy pedig én szerb vagyok, kéne értenem hogy ő mit mond. Mintha én kértem volna meg hogy szerbül beszéljen.

Értitek, egy magyar vámos a magyar félen szerbül kezd el beszélni egy határon túli magyarral, és még szemrehányást is tesz.....

2013. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!