Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beidéztek tanúnak, de nem...

Ha beidéztek tanúnak, de nem tudom, miért, hová telefonáljak, ha meg szeretném érdeklődni, hogy milyen ügyről van szó?

Figyelt kérdés
A levélben nincs semmilyen információ, a bíróság honlapján pedig nincs telefonszám.
2016. dec. 30. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hivatalos levélnél valami elérhetőség mindig meg van adva. Postacím, telefonszámok, újabban e-mail is, az ügyintéző neve, az ügy hivatkozási száma, stb.


De csak megtalálod, nem igaz, hogy nem. :)

2016. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem telefonon nem adnak ki információt.
2016. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem telefonon nem adnak ki információt."


Kiadnak. Nem fognak részletességgel beszámolni, de ha bediktálod az adataidat, meg az ügyiratszámot, akkor azért annyit elárulnak hogy a múlt havi cserebenhagyásos gázolás ügyében kell tanúskodnod, vagy a tavalyi tyúklopási ügyben.


Nyilván nem fogják ezért az egymondatos információért külön beutaztatni a megyeszékhelyre például vidékről. Örülnek, ha a tanúk akkor megjelennek, amikorra hivatalosan beidézik őket.

2016. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beidéznek tanúnak, akkor azt formanyomtatványon teszik, ha figyelmesen elolvasod az idézésben szereplő információkat, akkor abban benne van a bíróság elérhetősége és az interneten is minden bíróság telefonszáma fent van. Az megint más, hogy nem találod.

És telefonon nem fogják neked pontosan taglalni, hogy milyen ügyben hívnak, általános információt kapsz majd.

Nem tudom egyébként, hogy büntető vagy polgári ügyről van szó. Ha büntető ügyről, akkor érdemes visszaemlékezni arra, hogy voltál-e rendőrségen kihallgatva, vagy valamelyik ismerősödnek, rokonodnak folyik-e valamilyen peres ügye bíróságon és valószínűleg ezekkel összefüggésben fognak idézni.

Illetve van olyan is, hogy csak úgy felmerül a neved az eljárás során, szóval el kell menni, ha nem tudod, hogy miért idéznek, abból sincs gond, akkor el kell mondani, hogy nem tudod, hogy miért lettél idézve, akkor kérdéseket fognak feltenni és akkor majd rájössz, hogy mit is szeretnének tőled.

2016. dec. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!