Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladható-e egy lakás egyik...

Eladható-e egy lakás egyik tulajdonos értesitése nélkül?

Figyelt kérdés

Kérdésem az alábbi!

Hármunknak van egy örökölt lakás , hármunk nevére irva. Ketten eladhatjuk-e, a lakást a harmadik tulajdonos értesitése, nélkül az örökölt 1/3 részének meghagyásával?Tulajdonképpen a lakást 2/3 része értékesithető-e,elajándékozható-e elcserélhető-e másik lakásért?

Válaszát várva,tisztelettel.



#ajándékozás #Lakás értékesités #lakáscsere!
2017. jún. 22. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
A saját részét külön-külön mindenki eladhatja.
2017. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mivel elővételi joga van
2017. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Értékesíthető a lakásokban résztulajdon is, ez esetben a 2/3, de a tulajdonosoknak mindig elővásárlási joguk van a maradék hányadokra is, így az értesítése nélkül semmiképpen nem kivitelezhető. Eleve ma szabályosan minden adás-vételt ügyvéd jegyez, így ha addig Ti nem is, ő mindenképpen értesítené a fennmaradó 1/3 tulajdonosát, hiszen úgy törvényes. Nem elérhető, esetleg ismeretlen a tartózkodási helye? Bárhogy is van, értesíteni kell a tulajdoni jogviszonyok változásáról, aztán persze nem kell élnie az elővásárlási jogával, de mivel ez törvényes joga, a tudomása nélkül nem lehet eladni a többi részt sem.
2017. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ptk. (2013. évi V. törvény) 5:81. § [Elővásárlási, előbérleti és előhaszonbérleti jog]

(1) A tulajdonostárs tulajdoni hányadára a többi tulajdonostársat harmadik személlyel szemben elővásárlási, előbérleti és előhaszonbérleti jog illeti meg.


Egyúttal: 2/2009.(VI.24.) PK vélemény az elővásárlási joggal kapcsolatos egyes jogértelmezési kérdésekről


1.) A tulajdonosnak a harmadik személytől származó és általa elfogadhatónak tartott vételi ajánlatot mint a saját eladási ajánlatát - a jogszabályban vagy a szerződésben meghatározott módon - teljes terjedelmében kell közölni az elővásárlásra jogosulttal. Az ajánlat közlése ajánlati kötöttséget eredményez.


4.) A jogszabályon alapuló elővásárlási jog ingatlan-nyilvántartási bejegyzés nélkül is dologi hatályú, így az ilyen jog jogosultjával szemben a vevő akkor sem hivatkozhat jóhiszemű jogszerzésre, ha az elővásárlási jog az ingatlan-nyilvántartásba nem volt bejegyezve.


Azaz értesíteni szükséges.

2017. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!