Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyük fel, hogy van egy...

Tegyük fel, hogy van egy lakás, ami 100%-ban az enyém, a tulajdon lapon csak az én nevem szerepel, mint tulajdonos. Egy ismerősöm szerint, ha teherbe ejtenék egy nőt, az anya akár az utcára is tetethetne saját lakásomból. Igaza lehet?

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Hosszú folyamat lenne, de igen. Ha teherbe esik tőled valaki, megszületik a gyerkőc, elvállalod az apaságot vagy pedig DNS teszttel rád bizonyítják , majd megítélnek gyermektartásdíjat, amit nem fizetsz... Ez esetben az anya kérhet végrehajtást. A tartozás mértékétől függően letiltják a megítélt tartásdíjat a jövedelmedből, de akár a lakásra vagy autóra is terhelhetik a hátralékot. Van olyan, ahol bizony árverezték az ingatlant ez miatt....
2014. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Kár, hogy észt nem adtak ahhoz a házhoz!

Mégis hogy gondolod? Mi alapján tehetne ki?


Ha meghalsz, a gyerek örököl utánad. Ha akkor még megvan a ház, akkor azt is (osztozva a többi gyerekeddel, ha lesz...). De gondolom, halálod után már nem fáj, hogy "kitesznek".

2014. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

1-es, aha, persze. Max. ha 18 évig nem fizetne, és a törvény lehetővé tenné, hogy mind a 18 évre lehessen utólag kérni a gyerektartást (amit NEM tesz lehetővé), akkor talán elérné a tartozása egy lakás árát...

Piti összegért meg NEM árvereznek!


Fizetéséből viszont nyugodtan tilthatják.

2014. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
1-es vagyok. Közeli ismerőssel történt, havi 35 ezres megítélt tartásdíjat nem fizetett, amikor elérte a tartozás a 400 ezer forintot, akkor bizony árverést tűzött ki a végrehajtó. A volt férjem 3 milliós autóját is kivonták a forgalomból, 270 ezres tartozás miatt.... Igen, előfordul az ilyen, nem kell ehhez sok évet nem fizetni.
2014. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ja, ímúgy nem kell a teljes lakás árát nem fizetni. Valamint amint elmaradás keletkezik, be lehet adni a papírokat a végrehajtóhoz, ha apa nem fizet hónapokig, akkor bizony a végrehajtó is nagy szeletet szakít ám... Amúgy végrehajtónál dolgozom, de legyen igazad, bizonyosan én tudom rosszul ;-)
2014. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Én részben értem a kérdezőt, de lehet, hogy csak továbbgondoltam a történetet.

Ilyenkor az van, hogy ha válnak, az apuka otthagy mindent, ő meg kb. szó szerint megy az utcára, csak a gyerek miatt, aki vagy az övé vagy nem. Ja, és efelett fizessen babatartást is.


Nem, nem tehet az utcára senki! A végrehajtást, meg kikerülheted ha nem a neveden van a lakás/ház, akkor aztán pattoghat az ex.


Sokat tudnék erről mesélni, mert amiket ezzel kapcsolatban megéltem az már-már szappanoperába illő, a lényeg, hogy mindenről legyen számla, papír, csekk, stb, mert jó pár évvel később, nagyon sok gondod lehet emiatt.

2014. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező! Itt sokan úgy válaszolgatnak, hogy fogalmuk sincsen semmiről.

Sajnos jól mondták neked.

Hiába van a tulajdonodban az ingatlan, ha befészkeli oda egy nő magát a gyerekeddel, nem tudod majd kitenni!! Sőt még a szertőjét is oda hozhatja.

Nem egy példa volt már erre.

2014. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Jó,akkor leszek én aki az első hiteles választ adja.


Tegyük fel elveszel egy nőt,oda költözik,szül,el akar hagyni vagy éppen te akarod kirúgni.

A házból ki nem rakhat,mert az a te házasság előtti tulajdonod,válás esetén bár vagyon közösség van,de az csak arra vonatkozik amit a házasságBAN szereztetek együtt.

Sőt ha a gyerek oda születik és oda van bejelentve,akkor a nő még a gyereket se viheti el a te beleegyezésed nélkül,mert bűncselekményt követ el.

2014. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen, ahogy a #8 írta.
2014. dec. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

Lehet h a 8-asnak elvileg igaza van, de sajnos mi is éppen egy csúnya ügy közepén vagyunk...

Az ügyvédnő is csak pillog ezt meg hogy? ez is eljárási hiba, meg az is. Így perújítás, úgyperújítás.


Mindegy a lényeg, nem úgy működik ma Mo-n a jog, ahogy logikus lenne, és én is azt tapasztalom, akinél a gyerek az mindent, de az égegyadta világon mindent megtehet ami csak a hülye fejében megfordul.


Üdvözlök mindenkit Magyarországon...


És már a második ügyvédet fogyasztjuk, mert egyszerűen nonszensz ami ebben az országban előfordulhat. Holott nem is fordulhatna elő. És mégis.


Szóval kérdező! Nem nem fordulhat elő. Alapból és elvileg. De egy bosszú szomjas szuka és egy etikátlan ügyvéd találékonyságát soha nem szabad lebecsülni. Soha.

2016. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!