Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyalás minden...

Hagyatéki tárgyalás minden esetben van?

Figyelt kérdés

Az elhunytnak az első házasságából van 3 felnőtt gyermeke, illetve a második házasságából 2 kiskorú gyermeke.

Az nem tiszta, hogy írt-e végrendeletet az elhunyt.Ha írt, akkor valaki szerint így is kell lennie hagyatéki tárgyalásnak, ugyanis az első házasságból születettekkel is közölni kell ezt, de van, aki azt mondja, hogy mindenképpen a végrendelet az irányadó, és emiatt nem kell a tárgyalás.


/Tegnap egy kisebb vita alakult ki emiatt a munkahelyemen, mindenki máshogy vélekedett. Én csak kívülállóként hallgattam, sosem voltam szerencsére még hagyatéki tárgyalásban érintett, ezért nem tudom, hogy hogy működik, de ez most kíváncsivá tett./


2017. máj. 13. 09:40
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 19. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!