Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyalás. "Ellopták...

Secret. kérdése:

Hagyatéki tárgyalás. "Ellopták az örökségünk " HELP!?

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy édesanyám apukája meghalt.A tatám!Lassan 2 éve.

Megtörtént a hagyatéki, kiderült, hogy egy nagyobb termőföldet édesanyám és a testvére örökölt.

Sajnos édesanyám, tartozik a nővérének pénzel, de annak, semmi köze az örökséghez!

Kerestük Őket, hogy mi van a földel, sikerült e eladni?!

A válasz az volt, hogy egy ottani lakos orvos már kifizette a fölf felét, a másik felét akkor fizeti ki, ha édesanyám is aláírja a papírokat!

( Már előleget sem szabadni adni tudtommal, mind a 2 tulajdonos aláírása nélkül...)

Nos, a mai nap folyamán felkerestem Őket, írtam nekik, hogy egy hetük van kifizetni anya részét.

Erre a válasz az volt, hogy mehetünk bíróságra akárhova, mert nagyon jó ügyvédjük van, és egy forintot nem kapunk. Lényege ez volt a levélnek.

Utána kérdeztem, azt mondták, hogy örökséghez semmi és senki nem nyúlhat hozzá.Főleg nem így....

Hova forduljunk? Nagyon szeretnék segíteni édesanyámnak, mert nehéz helyzetben él, egy ez a kisebb-nagyobb összeg nagyon jó lenne neki.

Mi nem tudunk nagyon menő ügyvédet fogadni, mert nincs rá pénzünk, de azt nem szeretném hagyni, hogy anyukámat így kisemmizzék.

Kérem, aki tud segítsen, tanácstalan vagyok!



2015. márc. 25. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Van róla papír, hogy édesanyád tartozik? Ha nincs, akkor bemondás alapján nem fogja senki elhinni nekik, hogy jogosan nem fizetnek. Jelentssétek fel őket.
2015. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Rendőrség, fel kell jelenteni, mert ez sikkasztás. A párom hasonló helyzetben volt sajnos nem lépett. Egy nagyon jó ügyvéd tanácsolta, úgyhogy a drága rokon, ha nem akar ebből problémát, jobb ha odaadja. Ja és 2 éven belül, ha gyanúsan alacsony áron adták el, még azt is meg lehet támadni. De mondom, amit a rokon csinált, sikkasztásnak számít.
2015. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
mennyivel tartozik? mennyi a telek értéke?
2015. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Van papír, hogy anya tartozik Neki, vagyis folyamatban van az ügy. De arrol a tartozasrol ő majd kapja havonta a csekkeket, és fizetni fogja, csak még nincs határozat.

De örökségből, ha jól tudom, akkor sem vonhatnak le efféle tartozást. Főleg nem úgy, hogy az adott fél nem is tud semmiről.

2015. márc. 25. 19:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Sokkal kevesebb a tartozás, mint a föld értéke. Kb 100 a tartozás a föld meg millió felett van.
2015. márc. 25. 19:19
 6/17 anonim ***** válasza:

akkor minimum 400ezer maradna a tartozás rendezése után is...nem egyszerűbb egyben letudni a tartozást?

aláírja a papírt, ha a tartozás levonása utáni részt megkapja aztán ennyi...én lehet felkeresném a vevőt, hogy tisztában legyen a részletekkel...nem kell sztárügyvéd...egyébként meg minden bíróságon van egy nap amikor ingyen lehet jogi segítséget kérni...oda menjetek el...

2015. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mivel bíróságra került az ugy, meg kell varnunk a hatarozatot. Kifizetne anya egyben, eddig is kifizette volna, ha tudta volna. A cel az lett volna, hogy az oroksegbol tisztazzak. De a "kedves" novere hatbatamadta!Raadasul most, ha minden igaz, megoldotta azt is, hogy az Ove legyen az osszes penz.


Megnezem mikor van felenk is tanacsadas es elmegyunk utanna jarni!

Nagyon kedves vagy! Koszonom szepen, hogy irtal te is! Szep estet!

2015. márc. 25. 20:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt a jo isten se tudna elintezni, hogy valakit kizarjon a jogos oroklesbol, csak max akkor, ha vegrendelet lenne. Szoval, ha ilyet allit a nagyneni, hogy kizaratta edesanyadat az oroksegbol, akkor kamuzik egy nagyot. Lehe nekik barmilyen jo ugyvedjuk, a torveny az torveny. Nem tudjak kisemmizni edesanyadat. Persze, ha ugy csinaltak az eladast, hogy a vetelarat papiron 100ft-ban hataroztak meg, a tobbit meg sunyiban, szerzodesen kivul rendezik, akkor az gaz. De edesanyad nezze meg azt az adasveteli szerzodest, hogy realis osszeg van-e benne, mielott aláirná. A szerodesben benne kell lennie, hogy x osszeg a vetelar, melynek 50%at a vevo nagynened szamlajara utalja, masik 50%ot edesanyad szemlajara. Ez a vilagon a legfontosabb, hogy ez legyen benne!!! Lakasvetelnel is, ha tobb tulajdonos van, akkor igy kell az adasveteliben szerepelnie, hogy tulajdoni hányad arányában utalja a pénzt a tulajdonosoknak a vevo. Ha ez nincs benne a szerzodesben, hogy a vevo nev szerint edesanyadnak, az o xy szamu bankszamlajara x osszeget utal, akkor ALA NE IRJA!!
2015. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Én már adtam el és vásároltam is földet, de az ügyvéd meg sem csinálta volna a papírokat, ha nincsennek ott a tulajdonosok. Az összes tulajdonos. Édesanyádat nem tudják kizárni az örökségből, mert ők ütik meg a bokájukat, sőt az az ügyvéd is aki a földeladást intézte! Ennek van egy folyamata.. Csak fenyegetőzzenek bírósággal... tudod közhely de igaz..aki másnak vermet ás maga esik bele.
2015. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha a föld nem lett megosztva területileg, akkor az közös tulajdon, a nagynénéd a saját 50%-át sem tudja eladni, mert anyukádnak elővásárlási joga van. Az ügyvédnek erre figyelnie kell először is, másodszor a földhivatal is észlelheti, hogy gáz van. Ha mindezek ellenére bejegyzik, akkor bírósághoz kell fordulni, hogy megállapítsák az adásvételi szerződés érvénytelenségét.
2015. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!