Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben ki lesz megbünte...

Ilyen esetben ki lesz megbüntetve?

Figyelt kérdés

1. kérdés

Adott egy terület, ahová nem mehetnék be, de valamiért arra mászkálok és látok egy bűncselekményt (gyilkosság, stb.) és ezt jelentem a rendőrségnek (mondjuk úgy, hogy tuti rajta kapják a gyilkost). Engem is megbüntetnek, mert olyan helyen voltam, ahova nem szabadna? Olyen esetben, ha csak "tanu" lennék, tehát mondjuk elmenekült, csak később szembesíteném, akkor hivatkozhat a gyilkos arra, hogy érvénytelen, mert tiltott területen voltam?


2. kérdés

Megállok az elsőbbségadás kötelező táblánál, tiszta az út teljesen, kivéve egy autót, aki kirakta az indexet, hogy letér jobbra vagy balra, de még sem tér le (meggondolta magát, véletlenül rakta be) és emiatt összeütközünk. Én voltam a hibás, mert nem tettem maximálisan eleget a kresznek (nem vártam meg míg ténylegesen lekanyarodott), vagy ő, mert megtévesztő jelzést adott?



2017. márc. 21. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

1. nagy eséllyel senkit nem fog érdekelni, ha nem betörés, csak besétáltál véletlen

2. mire való a fedélzeti kamera? ;)

2017. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2:

ha nem adod meg az elsőbbséget, akkor nem adod meg és te vagy a hibás. és ezen még az sem váétoztat, ha ő szabálytanul közlekedik. akár forgalommal szemben is hajthat, az sem számít. legfeljebb őt meg azért meszelik el, de a baleset okozója akkor is te vagy.

2017. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. ha nem bűncselekmény elkövetése céljából vagy ott akkor kutyát nem fogja érdekelni.

2. Ha meggyőződtél arról, hogy nem keresztezi az utadat (ergó nem csak egyet villan az index), akkor ő, mert megtévesztő jelzést adott.

2017. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!