Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit kell tenni?...

Ilyen esetben mit kell tenni? (telek vásárlás)

Figyelt kérdés

A történet úgy néz ki, hogy több, mint 20 éve édesapám vett egy üres telket egy idősebb nőtől, akinek nem volt rá szüksége.

Ehhez papírt is írtak, ami vicc kategória, mivel az egy kb. fél oldalnyi A5-ös lap, amire leírta a nő, hogy X településen lévő telkét eladja apámnak, majd alatta ott a két aláírás. Se tanúk, se közjegyző, se helyrajzi szám.


Ezen a telken több éven keresztül termeltünk, így mindenki tudja, hogy a miénk. Néhány éve nem használjuk, csak üresen áll, és lett egy érdeklődő, aki megvenné.

Csak hogy ez az említett dokumentum, szerintem még wc papírnak se jó, mert szerintem így az a helyzet, hogy hiába fizettünk neki régen a telekért és használtuk azt, mert az még mindig az övé, mivel nem lett rendesen "lepapírozva".


Jól gondolom?

Illetve mit lehet tenni, ha szeretném, hogy tényleg a miénk legyen papíron is, úgy hogy azóta apám már meghalt, az eladó tudtommal még él.

Van erre lehetőség? Ha igen, akkor mik a tennivalók és mennyibe kerülne ez?


2017. márc. 4. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A földhivatal bizonyára megtudja neked mondani.

De, ha papíron az asszonyé a telek és ő nem írattatja át rátok csak úgy, akkor lehetősége lesz kétszer is eladnia ugyanazon telket.

2017. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Így első nekifutásra, bukta.

Lehetőség, hogy felkeresitek az eladót és helyrehozzátok a hibát. Másik eset hogy tanúkat kerestek, akik igazolják az adásételt. Harmadik lehetőség az "elbirtoklás" bizonyítása. Mivel az adásvételhez szükségetek lesz ügyvédre,máris kereshettek egy megbízhatót aki elmondja..esetleg el is intézi a tutit.

2017. márc. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ingatlan adásvételhez ügyvéd vagy közjegyző kell. Anélkül ti maximum szívességi használók voltatok, a tulajdonviszony vagy nem változott, vagy - amennyiben az idős hölgy már nem él - az örököseié lett.

Ha ezt ők nem tudták, póthagyatéki eljárást fognak lefolytatni.

Esetleg az elbirtoklás esetét lehet megvizsgálni.

2017. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A leszármazottjai élnek. Tudnak róla, hogy nem anno nem úgy zajlott le a dolog, ahogy kellett volna, de egyáltalán nem érdekli őket a telek sorsa.
2017. márc. 4. 18:36
 5/13 anonim ***** válasza:

1. Adásvétel esetén mindenképp szükséges az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzés. Ez nyilvánvalóan nem történt meg, hiszen ügyvédnek kellett volna intéznie.

2. Az elbirtoklás lehetséges megoldás, 15 évnyi szakadatlan birtoklás szükséges (+ egyéb feltételek teljesülése). Mikor halt meg az idős nő? Halálakor ugyanis a tulajdonjog automatikusan az örökösöké lett és ez magát az elbirtoklást is megszakítja (azaz újraindul a 15 év).

3. Őszintén szólva, elég sz*r helyzetben vagytok, ha esetleg mohók/kapzsik az örökösök (vagy éppen kell nekik a pénz), akkor bukhatjákok a telket.

2017. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az idős nő még mindig él, ha jól tudom.

A leszármazottjait nem érdekli az a telek, mert nem értékes, plusz mondhatni jóban vagyunk velük.

2017. márc. 4. 19:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem csináltok most egy normális adásvételt, és a probléma megoldva...?
2017. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A legegyszerubb iratni egy uj adásvételi szerzodest (ki,mit ,kinek,mennyiert) 2 tanú majd húzni egy sorszamot foldhivatalban es atvezetni a tulajdonjogot.(plusz egyéb illetékek fizetése)

Egyszerűbb mint a többi verzió.

2017. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vagyok jártas ebben a témában, ezért kérdeztem olyat, ami nektek úgy tűnik egyértelmű volt.

2017. márc. 4. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Itt felénk a városszéli ügyvéd 15ezer munkadíjért készít el és intézi el a földhivatalban egy ilyen adásvételt + földhivatali illeték. Bukjatok rá a témára, ha kell a telek. Nem is értem, miért nem tettétek ezt meg annak idején.
2017. márc. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!