Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit kell tenni?...

Ilyen esetben mit kell tenni? (telek vásárlás)

Figyelt kérdés

A történet úgy néz ki, hogy több, mint 20 éve édesapám vett egy üres telket egy idősebb nőtől, akinek nem volt rá szüksége.

Ehhez papírt is írtak, ami vicc kategória, mivel az egy kb. fél oldalnyi A5-ös lap, amire leírta a nő, hogy X településen lévő telkét eladja apámnak, majd alatta ott a két aláírás. Se tanúk, se közjegyző, se helyrajzi szám.


Ezen a telken több éven keresztül termeltünk, így mindenki tudja, hogy a miénk. Néhány éve nem használjuk, csak üresen áll, és lett egy érdeklődő, aki megvenné.

Csak hogy ez az említett dokumentum, szerintem még wc papírnak se jó, mert szerintem így az a helyzet, hogy hiába fizettünk neki régen a telekért és használtuk azt, mert az még mindig az övé, mivel nem lett rendesen "lepapírozva".


Jól gondolom?

Illetve mit lehet tenni, ha szeretném, hogy tényleg a miénk legyen papíron is, úgy hogy azóta apám már meghalt, az eladó tudtommal még él.

Van erre lehetőség? Ha igen, akkor mik a tennivalók és mennyibe kerülne ez?


2017. márc. 4. 15:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért a 15.000,- Ft nagyon kevés, kétlem, hogy a "városszéli ügyvéden" kívül más is ennyiért csinálja. Általában az érték %-a (0,5-1 között mozog leginkább), de legalább egy fix összeg, ami 50.000,- Ft-nál nem szokott kevesebb lenni.

Emellett ugye a költségek: 1.000,- Ft tulajdoni lap, 1.670,- Ft/fő JÜB költség - ezek minden esetben, termőföldnél meg jóval több egyéb költség is van (speciális papír, levelezés a hivatalokkal, illetékek). Majd 6.600,- Ft földhivatali eljárási díj, és ugye a NAV által kiszabott illeték.

Ezek merülnek fel.

2017. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
15000 munkadíj + 6600 + ha van más illeték. Lehet, hogy csoda, hogy van ilyen, de van. És nem is lehet soha úgy odamenni hozzá, hogy csak egyedül unottan ücsörögne az irodában, úgy tűnik, bejön ez az árképzés. Tavaly, idén őt vettük igénybe. Azért említettem, hogy lássuk, érdemes a puccos ügyvédi irodákon kívül is tájékozódni :)
2017. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy lehetetlen, csak hogy ritka.

Nekem nem kell tájékozódni, nem azért mondtam: én magam is ügyvéd vagyok, és egyik ismerős kolléga se dolgozna ennyiért.

Legfeljebb akkor, ha valami nagyon kis értékű ingatlant egyenesági rokonok minden egyéb "hercehurca" nélkül ajándékoznak egymásnak, de akkor is a duplájáért mondjuk.

Egyébként az olyan kollégák, akik ennyire lenyomják az árakat, eléggé meg fogják szívni, mert tervben van, hogy a Kamara bevezet valamiféle munkadíj-szabályozást, és akkor meghatároz minimálárat, ami alá nem szabad menni. Az ennél biztosan sokkal magasabb lesz. Az oka: a túl alacsony árak versenytorzító hatása.

2017. márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!