Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azért milyen büntetést kaphato...

Azért milyen büntetést kaphatok ha nem engedek leszálni egy bliccelő és büntetést fizetni nem akaró utast?

Figyelt kérdés

Úgy értem addig amíg elő nem vette az személyiét és meg nem adta az adatait az ellenőrnek.


Természetesen nem minden aron csak akkor ha biztonságosan fel tudom tartóztatni azzal hogy az ajtóba állok. Nyilván fizikai erőmhöz mérten. Végsősoron elengedem ha nagyon eldurvulna helyzet. Nem hatósági személyként nyilván semmi jogom ezt tenni ezt tudom.


2017. jan. 5. 18:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
35%

Az önbíráskodás és a személyi szabadság megsértése sokkal súlyosabb bűn és sokkal erkölcstelenebb, mint az, ha valaki bliccel.

Pláne, ha még egy szerencsétlen rászorultról van szó, aki haza akar jutni, vagy orvoshoz kell mennie, de nincs pénze jegyre.

Önkéntes BKV-ellenőr akarsz lenni vagy sajnálod, hogy már nincs III/III ahová jelentkezhetnél besúgónak?


Szerintem szégyen, hogy a tömegközlekedés nem ingyenes mindenki számára.

A gazdagok úgyis autóval járnak. Éppen elég adót fizetünk ahhoz, hogy a szerencsétlen csórókat akik a tömegközlekedési eszközökön zsúfolódnak és zötykölődnek ne vegzáljuk, hanem hagyjuk élni.

2017. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Abba nem gondoltok bele, hogy ez a munkája szerencsétlennek? Persze, legyen ingyenes a tömegközlekedés, de rögtön kb. másfélszer annyiba is kerülne, ugyanis ennyi jön be a jegy- és bérletértékesítésből, és ezt nem fogja a Jóisten kifizetni helyettetek.


Én azt tartanám inkább jó ötletnek, ha lennének egyvonalas bérletek párezer forintért (nekem simán elég lenne 1 buszjáratra), illetve ha zónásítva lenne Budapest, mert tök értelmetlen megvetetni mindenkivel egy olyan bérletet, ami Óbudától Csepelig jó, ha csak a Ferenciek terétől a Keletiig jár nap mint nap.

2017. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!