Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatok komoly büntetést?

Tazfater kérdése:

Kaphatok komoly büntetést?

Figyelt kérdés

hétvégén verekedésben vettem részt.És a rendőrök azt írtak hogy én provokáltam a verekedést de viszont ő ütött meg és én nem ütöttem meg.

De viszont a gyerek meg lett verve csak a rendőrök nem írták azt bele a jegyzőkönyvbe.


2016. okt. 18. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ütötted meg akkor hogy lett megverve? A haverjaid segítettek? Akkor felfüggesztett csoportos garázdaságért.
2016. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"a rendőrök azt írtak hogy én provokáltam a verekedést de viszont ő ütött meg"


Attól még te provokálhattad.

2016. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
en is megütöttem de viszont az nem lett jegyzőkönyvbe írva
2016. okt. 18. 10:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Majd behívnak titeket külön-külön tanúkihallgatásra és ott szépen el kel mesélnetek mindent és kiderült mi történt. Az hogy a rendőrök mit vettek fel csak egy előzetes dolog, ettől még közel nem vagy elítélve.


Egyébként meg gondold át mi történt, írd össze szépen. Tanúki halgatás során nem ajánlott hazudni vagy tényeket elhallgatni mert akkor hatóság félrevezetése, rendőrségi eljárás akadályoztatása vagy bűnpártolásért kaphatsz komoly pénz/börtönbüntetést. És ez összeadódik a jelenlegi tettedel ha megállapítják hogy te is hibás vagy.

2016. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, attól, hogy ő ütött meg, az nem azt jelenti, hogy te nem provokálhattad. a Fizikai bántalmazás nem egyenlő a provokálással. Tény, hogy ő a leginkább bűnös, mert megütött, de te is felelős vagy, mert provokáltad.


Ezen felül meg bocsáss, meg de sérti a retinámat ez a sok "de viszont". Vagy "de", vagy "viszont", de a kettő nincs együtt. Gondolom nem szoktál olyat se mondani, hogy "ha amennyiben amúgy egyébként".

2016. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Meséld már el az egész történetet a legelejéről hogy pontos képet kapjunk. Lehetőleg hazugság mentesen.


Kérdés: "de viszont ő ütött meg és én nem ütöttem meg. "

Válaszod: "en is megütöttem de viszont az nem lett jegyzőkönyvbe írva"


Egyébként ha tanú kihalgatáson is így fogsz viselkedni könnyen kaphatsz komolyabb büntetést is.

2016. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapd össze magad kérdező, mert egy ilyen ellentmondásokkal teli vallomást nem nagyon fognak díjazni a rendőrségen.
2016. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon semmi nem lesz belőle. Nyilván okkal ütöttek meg téged mert te azt kiprovokáltad, azt hogy nem te verted meg már lényegében nem rád tartozik
2016. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"Tanúki halgatás során nem ajánlott hazudni vagy tényeket elhallgatni mert akkor hatóság félrevezetése, rendőrségi eljárás akadályoztatása vagy bűnpártolásért kaphatsz komoly pénz/börtönbüntetést. És ez összeadódik a jelenlegi tettedel ha megállapítják hogy te is hibás vagy."


Buntetoeljaras terheltjenek nincs igazmondasi kotelezettsege, azt mond amit akar...

2016. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, de szerintem először mint tanut fogják kihallgatni. Az slmondottak alapján hétvégén este (tuti buliból, vagy buliba menet, elképzelhetően ittas állapotban) csoportos verekedésben vett részt... Ez bonyolult ügy bár nyilvánvalónak látszik. Tul sok embert kell kihallgatni. 20 ember ellen meg nem inditanak bunteto eljarast indokolatlanul. 'Majd tanu kihallgatasok utan...
2016. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!