Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtudhatom, milyen büntetést...

Megtudhatom, milyen büntetést kapott, aki kirabolt?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó kategóriában tettem-e fel egyáltalán a kérdést, nagyon nem értek ehhez. Még tavaly szeptemberben kiraboltak, januárban volt az első tárgyalás, aztán március környékén kaptam levelet, hogy fellebbezés miatt májusban lesz még egy tárgyalás. Azóta semmi nem jött, lehetséges, hogy már vége van az egésznek, csak nem tudok róla, vagy fognak róla értesíteni, hogy mi lett a büntetése? Ha maguktól nem, akkor esetleg valahol utánajárhatok?
2016. szept. 6. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kis értékű rablás volt és kisebbségi az elkövető, akkor jó eséllyel felfüggesztettet kapott, szóval én nem nagyon járkálnék arra, amerre az eset történt...
2016. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha te voltál a sértett, akkor fogsz kapni határozatot róla.

Viszont egy másodfokú eljárás is eltarthat hónapokig, sőt, még tovább is, ha úgy van.

2016. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg az első- és a másodfokú ítéletből is kapnod kellett volna egy-egy példányt, de a gyakorlatban ez sokszor elmarad. Sértettként most is kérhetsz bármikor, akár személyesen, akár írásban.
2016. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kis értékű volt, meg kisebbségi, az egészet felvette egy kamera, és pár órán belül elkapták. Kiderült, hogy kb egy hónapja szabadult. Ezért is nem értem, miért húzódik már egy éve. (A rendőrségen valaki azt mondta, nyolc évet tippel neki, azért vagyok nagyon kíváncsi.) Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2016. szept. 8. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!