Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azért milyen büntetést kaphato...

Azért milyen büntetést kaphatok ha nem engedek leszálni egy bliccelő és büntetést fizetni nem akaró utast?

Figyelt kérdés

Úgy értem addig amíg elő nem vette az személyiét és meg nem adta az adatait az ellenőrnek.


Természetesen nem minden aron csak akkor ha biztonságosan fel tudom tartóztatni azzal hogy az ajtóba állok. Nyilván fizikai erőmhöz mérten. Végsősoron elengedem ha nagyon eldurvulna helyzet. Nem hatósági személyként nyilván semmi jogom ezt tenni ezt tudom.


2017. jan. 5. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha szándékosan elállod az útját vagy hozzáérsz akkor ez büntethető.


Btk. 194. § – Személyi szabadság megsértése

194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


"a tv kimondja, hogy „aki valakit törvényellenesen elfog, elfogat, letartóztat, vagy személyes szabadságától bármi más módon megfoszt; úgyszintén az, aki valakit a tv által megengedett esetekben tartóztat le, azonban e cselekményét azonnal, mihelyt lehetséges volt, a hatóságnak nem jelenti be”, személyes szabadság megsértésének vétségét követi el"

2017. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a gyakorlatban ez hogyan bizonyítható? Szerintem az emberek sem várnák meg a végkifejletet egy ilyen patthelyzetben. Ha ők mondják hogy elég lesz és hagyjam akkor nyilván el kell engedni hadd menjen a busz..De akkor mi van ha az emberek is mellém állnak?
2017. jan. 5. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

#1

persze, ha meg büdöset fingok a buszon, az meg már kínzás.. nyugodj meg kérdező, még ha fel is lököd se lesz belőle semmi, mert legfeljebb azt mondod, hogy neked ment.. a közteresek, ellenőrök hamarabb fognak melletted tanuskodni, mint random utasok egy névtelen biccelő mellett.

2017. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként én is így gondolom.
2017. jan. 5. 19:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Kemény dió . Nem tudod mi hogy alakul , ha többen vannak és mindegyik lóg akkor is ellened tanúskodik a többi . Az utasok a gyengék mellé állnak plusz az indokuk hogy drága a jegy csóriság van és rosszak a buszok mind ellenetek szól . Azt is kalkuláld be hogy mobil tablet videó felvételt már buli miatt is csinálnak az unatkozók és felteszik a netre hírpoltálra ...
2017. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez akár a javam is szolgálhatja. Legjobb esetben bizonyíthatja hogy én semmi egyebet nem csináltam mint hogy nem engedtem leszálni..nem fogtam le, nem ütöttem meg stb. Akkor járhatok pórul ha rosszul mérem fel a saját képességeim. Ha én vagy a bliccelő megsérül akkor az gáz. De ha csak annyi látszik a felvételen hogy nem engedem át az alanyt az csak azt bizonyítja hogy korlátoztam a szabadságát. Azt nem hogy sérülést okoztam neki.
2017. jan. 5. 19:29
 7/12 Szimeon ***** válasza:
100%
Nem szerencsés ilyet csinálni. Mi van ha a bliccelő rád támad, megsebesít?
2017. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Hali kérdező,ellenőr!

210 cm vagyok 156 kg, erőemelő.

Amikor meglátnak az ellenőrök általában lenézek rájuk, valahol a hasam és a mellkasom között szoktak végződni a sapka csúcsaik, és csak annyit kérdezek, MI VAN?

Erre ők, jónapot! és továbbállnak.

Csak nem te is köztük voltál egyszer?

2017. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, te kinek képzeled magad? Tudod te, hány olyan ember van, aki a fizetéséből sem tudja kifizetni a bérletet, mert annyira alacsonyak a bérek?... Milyen alapon itélkezel te?!... Nem minden bliccelő munkakerülő... Sajnos sok dolgozó sem engedheti meg magának a bérletet...
2017. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

#8

És ha valamelyik van olyan bátor és elkéri a bérletedet, feltudod mutatni? mert ebből nem derült ki, csak hogy zömök vagy és lassú, rosszul sikerült legyintésed után meg mehetsz a kóterba.

#9

Akkor ne utazzon tömegközlekedéssel. Nem kényszer, kényelem.

2017. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!