Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan értelmezendő ez a...

Hogyan értelmezendő ez a felmondási idő?

Figyelt kérdés

Barátnőm egy diákszövetkezeten keresztül dolgozik a TESCO-ban heti 20 órát. Felmondást szeretne kezdeményezni, azonban mindenképp szeretnénk értelmezni a munkaszerződésben foglaltakat.


Pontosan idézek: "A Tag a Megállapodást abban az esetben szüntetheti meg, ha erről a Szövetkezet felelős vezetőjét 40 munkanappal a megszüntetés előtt értesítette, és a 40 munkanapos felmondást köteles letölteni. Amennyiben nem tölti le a 40 munkanapos felmondást a Szövetkezetnek kárt okoz melyet köteles megtéríteni."


Azt nem értem, hogy ez a letöltendő 40 munkanapos felmondás azt jelenti, hogy 40 alkalommal kell dolgoznia, vagy 40 munkanapnak kell letelnie addig, amíg felmondhat?


Mert ő ugye hetente 3-szor tud menni, és nagyon nem mindegy. Csak számomra nem egyértelmű ez a része a munkaszerződésnek (egyébként is vannak benne nevetséges dolgok).



2016. dec. 19. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkanap azt jelenti, hogy munkanap, az tök mindegy, hogy ő 1 héten 1x megy vagy havonta 1x.
2016. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az azért korrekt, hogy diákszövetkezetes diáknak 2 hónapos felmondási ideje van.
2016. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

"A Tag a Megállapodást blabla"


A megállapodást ki kivel kötötte?

Biztos, hogy ez nem a szövetkezettel szóló szerződése felbontásáról szól? Gyanús nekem ez a 40 nap, diákmeló esetén szinte kizártnak tartom az ilyen szerződést. Rendes munkavállalónál sem szokott ennyi lenni, nem hogy diáknál.

2016. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy ez egy diákszövetkezeten keresztül zajlik. Konkrétan a "MinDDiák" nevezetűről van szó.


Sajnos a teljes megállapodást én magam sem tudtam személyesen elolvasni, csak elkeseredve panaszolta barátnőm ezt a dolgot.

2016. dec. 20. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez a negyven munkanap elég gázul hangzik, mivel eleve harminc napban és naptári napban nem munkanapban szokták megadni a felmondási időt. De ha ő ezt írta alá, akkor nincs mit tenni, ezt a negyven napot le kell dolgoznia felmondás után. Márpedig heti három nappal számolva az még több mint három hónapig fog tartani.
2016. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha Te 2017. március 21-én szabadulni akarsz, akkor előtte 40 munkanappal (munkanap = hétfőtől péntekig, a szombat szabadnap, a vasárnap munkaszüneti nap jogilag) előbb erről értesítenie kell a diákszövetkezet vezetőjét.


"A 40 munkanapos felmondást köteles letölteni".

Tehát nem munkát végezni, hanem letölteni. Vagyis addig fennáll a tagi viszonyod. A letöltés eltelik akkor is, ha szabadságon vagy, ha keresőképtelen vagy, és ha dolgozol, akkor is.


"vagy 40 munkanapnak kell letelnie addig, amíg felmondhat? "

40 munkanapnak kell letelnie, de nem addig, amíg felmondhat, hanem a felmondása után van ez a 40 munkanapos felmondási idő. Nekem a munkanap megnevezés kicsit aggályos, mert minden munkajogi szabályozás naptári napokban szabályoz, munkanapi szabályozást még sehol nem láttam, és nem is hallottam még eddig világ életemben akkor, amikor határidőkről van szó.

2016. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!