Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a felmondási idő? Nem...

Mennyi a felmondási idő? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Négy órás munkaviszonyban vagyok foglalkoztatja. Írtunk szerződést, abban harminc nap próbaidő lett kikötve. Az most november 28.-án telt le. Azóta voltam kemény négy nap táppénzen.... És most emiatt mert táppénzen voltam, máris ki akarnak rúgni - de csak akkor ha már meg van az új ember. Én pedig ezek után fel szeretnék mondani. Mennyi időt kellene le dolgoznom ha fel mondok?
2016. dec. 4. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

30 nap a felmondási idő, amit ha te mondasz fel, le kell ledolgozni.


Ha a munkáltató mond fel, akkor a 30 nap felét kell ledolgozni, másik fele alól a munkáltató köteles felmenteni a munkavégzés alól, de ki kell fizetnie.

2016. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Baromság enne felmondani. Ezek szerint már véglegesítve vagy.

Ettől kezdve a munkaviszony megszüntetése a munkáltató gondja. Mellesleg a felmondást illik indokolni.

És ahogy előttem írták, felmondási időre jár neked a fizetésed.

A táppénz nem indok.

2016. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha ki akarnak rúgni, akkor minek mondanál fel? Ha fel akarsz mondani, akkor nem mindegy, hogy ki akarnak-e rúgni? De ha mégis mind a kettő, akkor közös megegyezéssel akár holnaptól nem kell menned.
2016. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy ráadásul úgy dolgozunk hogy négy órába vagyunk be jelentve de nyolcat dolgozunk. Tudom hogy törvénytelen, és ha meg kérditek miért vállaltam.... Hát azért mert alig van bármi munkalehetőség. És hiába táppénz..... Most mennék vissza.... És a főnök még nem is szólt hogy mi rúgnak, a HR-es szólt hogy hétfőre már van két új ember állásinterjúra.... Ezért nem akarok már itt dolgozni. Hazudnak, nem tudom elviselni........
2016. dec. 4. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha hétfőn ott a 2 új ember, semmi értelme felmondanod. Mondjanak fel ők, aztán lehet már másnap nem is kell menned. Arra viszont figyelj, hogy közös megegyezésbe ne menj bele, csak, ha plusz pénzt ajánlanak, minden más esetben munkáltatói felmondással küldjenek el, mert így jársz a legjobban ebben a helyzetben, ki kell fizetniük a felmondás közlésétől számított 30 napra, de ebből 15 napra el kell engedniük.
2016. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ha nem hajlandó fizetni? Készpénzben kapom a fizetést, így félek hogy Azt a harminc napot nem fizetik majd ki nekem....
2016. dec. 4. 15:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve a 4 órára, azt a 4 órát ki kell fizetnie még akkor is, ha KP-ban fizet. Ha nem fizetne, rajtad múlik, hogy megteszed-e a szükséges lépéseket.
2016. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A felmondási papíroddal együtt el is kell számolnod. Ne írd alá azt amit nem látsz ennyi.
2016. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Rendben. A felmondásról papírt is kell majd kapnom, igaz? Ha azt nem adja ki, akkor mik a lépések? Az előző hölgynek sem adtak oda semmiféle papírt....
2016. dec. 4. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:

A felmondás csak írásban közölhető, és a munkáltató köteles azt megindokolni. A közlést követő napon indul el a felmondási időd, amely felének megfelelő időtartamra köteles a munkavégzés alól felmenteni úgy, hogy jár rá bérezés. A felmondási időn belüli felmentési időt Te határozod meg (nem a munkáltató), amit maximum 2 részletben kérhetsz.


A munkaviszony megszüntetésekor a munkáltató köteles Veled elszámolni mind a papírokat illetően, mind a munkabért illetően. Ha ezt nem teszi, akkor panaszt teszel a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen (kormányhivatalokban találhatóak), majd ők intézkednek.


Az elszámolási papírokért, bérért nem vagy köteles bemenni akkor, ha nincs munkavégzési kötelezettséged abban az időpontban. A munkáltató ilyen esetben köteles postára adni mind a leszámolási papírokat, mind a béred (ha nem utalással fizetnek).


Butaságot teszel, ha Te mondasz fel ebben a szituban!

2016. dec. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!