Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a felmondási idő? Nem...

Mennyi a felmondási idő? Nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Négy órás munkaviszonyban vagyok foglalkoztatja. Írtunk szerződést, abban harminc nap próbaidő lett kikötve. Az most november 28.-án telt le. Azóta voltam kemény négy nap táppénzen.... És most emiatt mert táppénzen voltam, máris ki akarnak rúgni - de csak akkor ha már meg van az új ember. Én pedig ezek után fel szeretnék mondani. Mennyi időt kellene le dolgoznom ha fel mondok?
2016. dec. 4. 14:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ez így mind nagyon szép és nagyon jó hogy a törvény ezeket írja elő.... De ők ezt nem tartják be.... Pl. Renit is úgy rúgták ki, hogy semmi felmondás meg stb..... Csak irtak egy papírt hogy egyik fél sem követel semmit a másiktól, oda adták neki a pénzt és mehetett isten hírével....
2016. dec. 5. 08:51
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát azt a papírt nem kellett volna a Reninek aláírnia...


Mint ahogy már említettem, a törvényszegést, visszaéléseket "jelented" a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen.


Ha írásban nem kapsz felmondást, akkor nem is mondtak fel Neked - törvényesen. Olyat pedig soha nem írunk alá, amivel nem értünk egyet, de ránk nézve valamilyen jogi következménye lehet, vagy nem értjük, amit alá akarnak íratni. Ez is egy alaptörvény.

Nem szentírás, amit a munkáltató csinál, a munkaszerződés két fél megállapodása, nem pedig egyoldalú dolog. Ebből következik, hogy a dolgozónak is van beleszólása.

2016. dec. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!