Le akkarok számolni a munkahelyéről azonnali kilépéssel, felmondási idő nélkül. Ezt hogyan, vagy miképpen tudom véghez vinni?
Úgy, hogy holnaptól nem mész be. Bonyolult,mi?
Amúgy nekem is volt egy ilyen esetem.
Szóltam h fel akarok mondani. Aszongya a kisfonok ez nem így megy. Kötelező az egy hónap felmondási idő ellenkező esetben a nagyfőnök nem is köteles kiadni a papírjaim. Hát mondom drága testvérem, akkor szólj neki, hogy nyugodtan fizetheti még egy hónapig az adóm és a Tbm, a papírjaim meg feldughatja a seggébe, de hogy engem holnaptól nem lát az biztos.
Ha hiszed, ha nem másnap le volt papírozva, csak aláírnom kellett.
Ez rohadtul nem így müködik,ahogy az első le írta.
Munka törvénykönyvbe szabályozva van mennyi a felmondási időd.
Azonnali hatállyal csak akkor mondhatsz fel ha,jogi sérelem ért vagy próbaidőn vagy.
Felmondási időben csak a munkavégzés számít bele szóval táppénz stb nem!!
Ha pedig nem mész be ledolgozni,bíróságra is viheti az ügyet és kötelezhetnek arra,hogy a cég kiesett termelés által okozott kárt kifizettessék veled.
Ha van nagyon jó indokod,egészségügyi probléma stb olyan esetben megint más a téma.
"Felmondási időben csak a munkavégzés számít bele szóval táppénz stb nem!! "
Ez a része valótlan. A felmondási időt le kell tölteni, nem pedig le kell dolgozni. A felmondási idő lejár akkor is, ha a dolgozó keresőképtelen, vagy szabadságon van, vagy fizetés nélküli szabadságon van, vagy éppen GYED stb. ellátásban részesül. Természetesen ketyeg akkor is, ha éppen munkát végez.
Munkajogilag csak akkor lehet próbaidőn túl azonnali hatállyal felmondani, ha a másik fél szerződést, vagy törvényt szeg, vagy olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.
Próbálkozni persze lehet, és nem mindig és minden munkáltatónál van következménye, de az azonnali hatályú felmondás szankcionális jellegű felmondás, tehát adott esetben nem szabad meglepődni, ha munkaügyi per részese leszel általa, mert jogellenesen szünteted meg a jogviszonyod akkor, ha az MT-ben vagy a kollektív szerződésben leírtaknak nem felel meg a felmondásod. Minden más a munkáltatón múlik csak. Vagyis hogy akar perelni és követelni Tőled dolgokat, vagy sem.
A táppénzes munkavállalónak pedig annyit írnék segítségként, ilyen esetben a táppénzes papírról fénymásolatot kell készíteni és egy levél kíséretében elküldeni az Egészségbiztosítási Pénztárnak. Na onnantól kezdve már nem fogja azt mondani a munkáltató, hogy nem jár táppénz és egyéb ellátás, mert a pénztár hivatalból megkeresi a munkáltató a keresőképtelen előzmények igazolása miatt. :)
... valamint, az álláskeresési járadék jogosultsághoz nem köt feltételt a jogszabály aszerint, hogy milyen módon szűnik meg a jogviszonyod. Teljesen mindegy, ha egyébként a járadékra jogosultság egyéb feltételeinek megfelelsz, jár az álláskeresési. Még akkor is, ha kirúgtak, vagy Te rúgtad ki a munkáltatót.
A közmunkából zárnak ki 3 hónapra ilyen esetben, nem pedig az álláskeresési járadékból.
Én egyszer elmentem táppénzre, mert kértem közös megegyezéssel a munkaszerződés megszüntetését - oda is úgy mentem - de el kezdett kekeckedni, hát felmondtam, és táppénz, na egy hét múlva jött, hogy hozzájárul.
Amúgy, ha nem sejtik a szándékod, az is bejöhet tényleg, hogy nem mész be, csak akkor a papírokhoz mikor jutsz hozzá? Mert ugye semmi tájékoztatást nem írtál, mik a további céljaid. Ha egyszerűen meguntad, az tuti, hogy mindegy, ha te mondasz fel, a cégeknek meg kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy munkaügyi bírósággal foglalkozzanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!