Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belüli erőszak. Az...

Családon belüli erőszak. Az elettarsam bántalmazott engem és a gyermekemet is. Hogyan tovaBBC? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Agresszió tünetét soha nem mutatta, de 1,5hete teljesen elborult az agya, 8napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtem, fogaimat kiverte. És a 4éves kisfiamra támadt mikor félájult voltam és felkelni sem tudtam a padlóról. Így ő könnyű testisértés áldozatává vált. Hozzateszem nem emlékszem arra hogy őt is bántotta! És nem kérek ezügyben beszolásokat így is pokolian érzem magam, hogy nem tudtam öt megvédeni!!

Azt közben megtudtameg hogy a súlyos testisértést, kulonos kegyetlensegep elkövető súlyos testisertes, maradandó fogyaték okozás, és kiskorú bántalmazás a.

Ki fogják engedni ha lejárt a 30napos előzeteselőzetes? Vagy végig hosszabbítás, amíg el nem kezdődnek a targyalasok, vagy az itelethozatalig? Ilyenkor is lesz szembesültem? Vagy csak sima targyalasok?

Valamint kb mennyi idő lesz, mire ítéletet hirdetnek?


2016. dec. 19. 12:44
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak most láttam hogy a telefonom átirta jopar szót 😡
2016. dec. 19. 12:45
 2/38 A kérdező kommentje:

Agresszió tünetét soha nem mutatta, de 1,5hete teljesen elborult az agya, 8napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedtem, fogaimat kiverte. És a 4éves kisfiamra támadt mikor félájult voltam és felkelni sem tudtam a padlóról. Így ő könnyű testisértés áldozatává vált. Hozzateszem nem emlékszem arra hogy őt is bántotta! És nem kérek ezügyben beszolásokat így is pokolian érzem magam, hogy nem tudtam öt megvédeni!!

Azt közben megtudtam hogy a súlyos testisértést, különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testisertés, maradandó fogyaték okozás, és kiskorú bántalmazás a.

Ki fogják engedni ha lejárt a 30napos előzeteselőzetes? Vagy végig hosszabbítják, amíg el nem kezdődnek a tárgyalások, vagy az itelethozatalig? Ilyenkor is lesz szembesítéy? Vagy csak sima tárgyalások?

Valamint kb mennyi idő lesz, mire ítéletet hirdetnek? Első bűncselekménye amit elkövetett mire számíthat ítéletként?

2016. dec. 19. 12:49
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, rendőrségi feljelentést tettél, az élettársadat bevitték a rendőrök, és most 30 napos előzetesben van. Nem tudom, pontosan mi a kérdés, de nagyon ajánlom, hogy szerezz egy ügyvédet. Ha rossz anagi körülmények között élsz, és nem tudsz saját erőből megbízni egyet, kérhetsz ingyeneset. Ez az oldal talán segít ebben:

[link]

2016. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Csak az ügyész és a bíró jóindulatán múlik, hogy előzetesben marad-e a tárgyalásig. Az ítélethirdetés elhúzódhat akár egy évig is.

Amúgy a kiskorú miatt szigorúan fogják vbenni, mert ilyen tekintetben a gyerek védekezésre képtelen személy a jog szerint, és ez súlyosbító körülmény.

2016. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzővel, szerezz ügyvédet! Fordulhatsz a NANE szervezethez is, itt vannak az elérhetőségek:


[link]

2016. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Ne ügyvédet keress, nem neked van szükséged rá, hanem fordulj az áldozatsegítő szolgálathoz!

[link]

2016. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) ha "menekülnöd" kell. 06/80-20-55-20
2016. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

En nem jelentettem fel őt! A kiérkező rendőrök hivatalbol inditotak eljárást. Igy nekem nem kellett feljelentest tennem! Bár én rendőrt sem tudtam volna hivni, mert a telefonom elvette akkor

Nekem azt mondták az ügyészségen hogy engem a ügyész fog kepviselni. Akkor ezek szerint nekem is kell ügyvéd?

Rétegek hogy 30nap után kiengedik és hogy akkor mi lesz. Ő még nem tudja hogy terhes vagyok tőle, mert ez csak az eset éjszakáján derült ki bent a kórházban.

2016. dec. 19. 13:20
 9/38 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy első bűncselekménye. Viszont úgy tudom sulyosbitja körülmény lész az, hogy mentős tisztként dolgozott
2016. dec. 19. 13:22
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
A munkájának ehhez semmi köze a magyar jogrend szerint, ha otthon követte el a bűncselekményt.
2016. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!